Obecně mi vadí způsob, jakým to tady s VAR probíhá, povzdechl si po vršovickém derby Trpišovský

Obecně mi vadí způsob, jakým to tady s VAR probíhá, povzdechl si po vršovickém derby Trpišovský

Šlágrem 14. kola české nejvyšší soutěže bylo bezesporu vršovické derby mezi Slavií a Bohemians. Každý z týmů šel do zápasu z jiné pozice. Klokanům se v této sezóně v domácím prostředí moc nedaří. Vybojovali pouze tři body z devatenácti možných. K tomu všemu v posledních třech odehraných zápasech nevyhráli. Slavia nastupovala povzbuzena výhrou z derby s pražskou Spartou, i příznivým výsledkem z Evropské konferenční ligy.

Svěřenci Jindřicha Trpišovského nastoupili v rozestavení se dvěma útočníky Jurečkou a Teclem. Sestava Bohemians vykazovala oproti předchozím zápasům změny.  Poprvé v této sezoně získal důvěru gólman Bačkovský. Na stoperu místo Hůlky nastoupil Krch. A jen na střídačce zápas začal Kovařík.

Zápas začal ideálně pro domácí, když za ně ve 2. minutě skóroval Květ. Hned minutu poté srovnal hostující Olayinka. Ve 23. minutě přišlo poprvé na scénu VAR. Sudí ale ani po přezkoumání záznamů penaltu po pádu domácího Prekopa nenařídil. V reálu jsem nařídil přímý kop za přestupek útočícího hráče. Sice zahrál míč, ale zároveň podrážkou nebo patou zasáhl do špičky bránícího hráče. Videorozhodčí byl toho názoru, že útočící hráč napřed zahrál míč a mělo se jednat o pokutový kop. Po zhlédnutí záběrů jsem nenabyl dojmu, že bych měl verdikt změnit," uvedl sudí Klíma pro O2 TV.

Ve 30. minutě byla hra znovu přerušena kvůli pádu v pokutovém území. Tentokrát hlavní sudí do píšťalky pískl a penaltu nařídil. Viděl jsem, jak bránící hráč, myslím číslo 34 (Křapka), zezadu při snaze odkopnout míč nezasáhne balon a podrazí útočníka. Videorozhodčí byl názoru, že se nejedná o výrazný kontakt. Zavolal mě, abych si to prohlédl. Opět jsem nenabyl dojmu, že bych měl verdikt změnit," objasnil situaci Klíma.

Druhý poločas přinesl ještě další dvě trefy od hostujících fotbalistů, ve 76. minutě se trefil Lingr, v 79. dvougólový Olayinka.

K VARu se vyjádřil na pozápasové tiskové konferenci i kouč sešívaných „Obecně mi vadí způsob, jakým to tady probíhá. V zahraničí se volá na jasné pochybení, jasné situace. Tady byl skvěle rozehraný fotbal a zápas, místo toho se pokaždé pět minut nehraje po situacích, které nejsou zjevné. Nemyslím si, že to byly situace, kdy nás tady sedí dvacet, a devatenáct nás řekne, že to mělo být přesně takhle. Lidé u videa do toho vstupují za každou cenu, pak se dlouho přezkoumává, nehraje se, vyvolává to emoce, které dostávají lidi pod tlak. Nebyla to zjevná pochybení, měli bychom se z toho poučit. Celkově bych ale chtěl apelovat na to, abychom do zápasů vstupovali jenom při jednoznačných věcech," nechal se slyšet Trpišovský.

Trenér klokanů Jaroslav Veselý se o VARu při tiskové konferenci také zmínil. „Jsem za to, že do utkání vstoupil VAR nešetrně, ale nemůžeme se na to vymlouvat. Rozhodně ale dlouhým rozhodováním ztratil zápas na skvělém tempu," dodal druhý z trenérů vršovického derby.