Největší favorité na ovládnutí střelecké tabulky F:NL? Wágner (zatím) nevede, ale dle čísel je jasně nejnebezpečnější

Největší favorité na ovládnutí střelecké tabulky F:NL? Wágner (zatím) nevede, ale dle čísel je jasně nejnebezpečnější

Zatímco ve FORTUNA:LIZE vládne nejlepším střelcům autor deseti tref Jakub Řezníček z Brna. ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE zatím stačí průběžnému lídrovi na vedení o dvě branky méně.

Je jím šestadvacetiletý záložník Vlašimi Jan Suchan, který nastoupil do všech čtrnácti duelů a na nynějších osm přesných zásahů potřeboval 1247 odehraných minut.

O druhé místo v pořadí se dělí hned tři kanonýři, a sice vyškovský Beinvenue Kanakimana, kmenový hráč Plzně ve službách Dukly Lukáš Matějka a dvaatřicetiletý Tomáš Wágner, jenž momentálně září v Příbrami.

Fotbalista, který si v poslední době vyzkoušel také kyperské či rumunské prostředí, nasbíral v této sezoně 2022/2023 jen osm vystoupení a v základní sestavě trenérského tandemu Zápotočný - Nikl se ocitl jen pětkrát.

I tak však nasázel během 494 poskytnutých minut sedm gólů, s tím, že k tomuto datu průměrně potřebuje na skórování jen 71 minut, což je jasně nejlepší bilance v celé druhé nejvyšší soutěži.

Vzhledem k letošní příbramské jízdě by mohlo jít o velkého favorita na ovládnutí střelecké tabulky. Podceňovat však v tomto směru nepůjde ani jeho kolegu Davida Surmaje či prostějovského Jana Koudelku.

Nejlepší střelci F:NL k 31. 10. 2022:

8 - Jan Suchan (Vlašim)
7 - Tomáš Wágner (Příbram)
7 - Lukáš Matějka (Dukla)
7 - Beinvenue Kanakimana (Vyškov)
6 - David Surmaj (Příbram)
6 - Jan Koudelka (Prostějov)
6 - Bojan Dordič (Varnsdorf)

Slávistické béčko porazilo Karvinou, rezerva Sparty uspěla na Julisce až gólem v nastavení