Hapal bude proti Spartě mimořádně motivovaný. V poháru bychom se chtěli dostat co nejdále, avizuje Mikloško

Hapal bude proti Spartě mimořádně motivovaný.  V poháru bychom se chtěli dostat co nejdále, avizuje Mikloško
OBSAHUJE OHLASY

Pondělní los osmifinále domácího poháru poslal Spartu do Ostravy a protože Slavia zajíždí do druholigové Karviné a Slovácko přivítá v Uherském Hradišti Mladou Boleslav, největší šlágr se bude hrát právě ve Slezsku na tamním Městském stadionu.

V posledních pěti letech je letenské "S" nejčastějším pohárovým protivníkem Baníku. Oba celky na sebe narazily již třikrát a vždy se tak stalo v metropoli.

Na podzim Baník vyloupit sedmou městskou část po penaltách, v roce 2019 pak ale na stejném místě obdržel debakl 0:5 a v roce 2021 odjel z hlavního města s prázdnou po prohře 0:1.

Úředním termínem je sice sobota 19. listopadu, ale zástupci obou klubových adres to ještě prodiskutují. Důvodem je skutečnost, že ve stejné době probíhá i reprezentační přestávka a na obou stranách hrozí absence několika hráčů.

Jak los uspokojil ostravské vedení? "Je to atraktivní soupeř, budeme hrát doma. Myslím, že to bude vynikající rozlučka s podzimní sezonu. Doufám, že přijde hodně lidí a pomohou nám k postupu. V poháru bychom se chtěli dostat co nejdále," pronesl na webu fcb.cz nový sportovní ředitel Luděk Mikloško.

Pikantní bude souboj zejména pro kouče Pavla Hapala, který prošel Spartou hráčsky i trenérsky, s tím, že v obou případech to až tak slavně nedopadlo. Naposledy se poroučel z pražské lavičky po čtyřech a půl měsících.

Los osmifinále MOL Cupu:
Baník - Sparta, Bohemians 1905 - Hlučín, Karviná - Slavia Praha, Slovan Liberec - Sigma Olomouc, Slovácko - Mladá Boleslav, Teplice - Zbrojovka Brno, Trinity Zlín - Vyškov, Dynamo České Budějovice - Hradec Králové