Pořád vidím problém Sparty v defenzivě, tvrdí Kotal. Mají podle něj Letenští na to, aby ještě lídra dohnali?

Pořád vidím problém Sparty v defenzivě, tvrdí Kotal. Mají podle něj Letenští na to, aby ještě lídra dohnali?

Plzeňští fanoušci mají tento týden hody. Jejich Viktoria, jež už je ve FORTUNA:LIZE neporažena více než rok, totiž po Barceloně přivítá Spartu, která se v její Doosan aréně představí již pátý listopadový den.

Bodový rozestup mezi oběma rivaly je v tuto chvíli 12 bodů a pakliže by se domácí družině Michala Bílka podařilo před vlastním publikem zvítězit, náskok 15 bodů už by byl ohledně ambic na vytoužený titul pro letenské "S" těžkým direktem.

"Pro Spartu to bude memento,“ nechal se v rámci interview pro iSport.cz slyšet její bývalý kouč Václav Kotal, který v minulosti vedl jak rezervní tým, tak áčko, jehož řady opustil loni v únoru.

Pakliže by tým, který se naposledy radoval z primátu v roce 2014 ještě pod Vítězslavem Lavičkou, ve Štruncových sadech nebral tři body, může už na titul zapomenout?

"Náskok Plzně je v tuhle chvíli 12 bodů, oba mají ještě dohrávku. Jestliže Viktoria Spartu porazí, bude to 15. To by těžko Sparta dohnala už kvůli způsobu hry Plzně, která výborně brání a je efektivní. Nebude ztrácet," upozornil současný kouč třetiligové Viktorie Žižkov, která v ČFL bezpečně vládne skupině B.

Jak velké šance dává tomu, že by si výběr dánského odborníka Briana Priskeho odvezl ze západočeského výjezdu plný počet bodů? "Bude to i otázka sestavy, pořád vidím problém Sparty v defenzivě. Uvidíme, jestli bude k dispozici Láďa Krejčí, pro mě je pozice defenzivního záložníka zásadní. Vidíte to na Plzni, kde Kalvach perfektně vykrývá prostor a ulehčuje práci stoperům. Viktorka má dobře zorganizované mužstvo. Slyšel jsem mluvit záložníka Jirku a ten přiznal, že s obrannou fází má ještě problémy. I z toho je vidět, že to trenér Bílek po něm chce," zmínil Kotal jeden z příkladů fungujícího stroje ze Štruncových sadů.

Sparta se ještě do konce podzimu utká v lize se Slováckem a Dynamem České Budějovice, Viktoria změří síly s Brnem a Pardubicemi.¨

Veselý se mýlí: Derby nenatahoval Klíma, ale Berka. Slavia si ho neodložila, i když mohla