Rozhořčený Pulpit o derby na Bohemce: Jednoduše prasárna! Byl v tom úmysl, kde jsou teď ti Fevolucionáři?!

Rozhořčený Pulpit o derby na Bohemce: Jednoduše prasárna! Byl v tom úmysl, kde jsou teď ti Fevolucionáři?!
ROZHOVOR

Inter Milán a vršovičtí Bohemians. Těmto klubům patří srdce uznávaného trenéra Martina Pulpita, jenž musel v neděli trpět při pohledu na to, jak arbitr Tomáš Klíma “řeže“ jeho klokany. Ti i díky (ne)penaltám prohráli v derby se Slavií 1:4 a nejen Pulpita nadzvedl výkon sudího ze židle. Zvlášť když s ním zanedlouho bude brázdit kluziště…

Jak jste penaltové situace, potažmo celý zápas, viděl vy?
Beru to jako profesionál. Pokud rozhodčí u videa upozornil hlavního dvakrát na to, že pochybil, a on si i tak trvá na obou svých rozhodnutích, tak já v tom vidím úmysl. Zvlášť když jsem četl vyjádření pana Beneše. Šéfa VAR, jenž potvrdil, že videoasistent Ondřej Berka reagoval správně.

Co si o tom myslíte?

Že rozhodčí Tomáš Klíma úmyslně poškodil Bohemku a pomohl Slavii. Bohemians se to navíc nestalo poprvé. Těm větším klubům jako Slavia či Plzeň se tu připískává až moc často. Já se jen ptám, kde jsou teď ti Fevolucionáři? Proč mlčí, když měli plnou pusu keců, jak se tu začne dělat fotbal čistě?! Neslyším ani jednoho z nich, že by se k tomu jakkoli vyjádřil.

Na druhou stranu, postavit se proti soudům VARu je právem každého hlavního rozhodčího…

To je pravda. V tom případě ho ale můžeme úplně zrušit, když si pak sudí na hřišti bude stejně dělat, co chce. Znovu říkám, že já v tom vidím jasný úmysl uškodit Bohemce, pomoci Slavii Praha.

Má to Slavia zapotřebí?
Je to špatně, k neprospěchu věci. Vždyť se podívejte, jak se české týmy potom diví, že se v evropských pohárech píská jinak než tady. Je sice fakt, že tím největším klubům se trochu straní i v jiných soutěžích. V Anglii je to Manchester City, ve Španělsku Barcelona nebo Real Madrid... Nikde to však není tak markantní jako tady.

Být na místě trenéra Jaroslava Veselého, bylo by pro vás hodně těžké zkrotit emoce?

Pro mě by to bylo ještě těžší v tom, že Tomáše Klímu dobře znám, už několik let spolu v zimě chodíme hrát hokej na František. Doteď jsem ho měl za jednoho z těch lepších sudích, o víkendu však hrubě ovlivnil zápas. Tohle se nedělá. Řeknu, jak to cítím, byla to jednoduše prasárna! Přitom Bohemka by nejspíš prohrála stejně, inkasovat čtyři branky doma je prostě moc. Velkou chybou bylo, že hned po vedoucí trefě sama inkasovala, čímž okamžitě vrátila soupeře zpátky do utkání.

Až se s Klímou potkáte, vyřídíte si to s ním?
To asi ne. On je natolik inteligentní, že si jistě sám vyhodnotí, co spáchal. I když je snadné podlehnout tlaku velkých klubů, člověk by si měl vždy zachovat svou tvář a charakter.

Pojďme ještě k Pardubicím, které vyhrály 3:1 s Hradcem. Souhlasíte s tím, že vypadají mnohem lépe než předposlední Zlín, na nějž rázem ztrácejí jen tři body?
Po herní stránce určitě ano. Zlín upadá, není se tam čeho chytit. Do konce podzimu ho navíc čekají dva těžké zápasy, na Bohemce a doma se Slavií. Klidně se tak může stát, že na poslední příčce přezimuje on.

Krásný gól vstřelil proti “svým“ pardubický veterán Pavel Černý, jenž se prosadil poprvé od dubna. Co jste na jeho zásah říkal?
Že se trefil v pravý čas (s úsměvem). Když ale Černý hraje ve 37 letech stále v základu a střílí důležité góly, je to bohužel špatná vizitka pro jeho mladší spoluhráče, že nemají na to mu místo vzít.

Nedaří se Českým Budějovicím, které po porážce 0:3 v Jablonci odvolaly trenéra Jozefa Webera. Bylo to nezbytné i vzhledem k tomu, že se spekulovalo o jeho špatných vztazích s některými hráči?
To nevím, na jeho komunikaci s kabinou jsem slyšel různé názory. Ale nemyslím si, že jsou zrovna hráči ti, kdo by měl vyhazovat trenéra. Tohle rozhodnutí by mělo být na sportovním řediteli klubu. To on ví, zda trenér jeho představy splňuje či ne. V Českých Budějovicích ale něco nefungovalo. Především se nevyhrávalo doma, což trenéru Weberovi v mých očích přitížilo asi nejvíc. Neznám totiž majitele, jenž by nechtěl doma vítězit. Zvlášť když je v klubu chvíli a vidí, že ani kulisa neodpovídá velkému krajskému městu, jako jsou České Budějovice.