Pešír zůstává reprezentačním manažerem, Šilhavého analýza neúspěchu prý byla objektivní ve všech bodech...

Pešír zůstává reprezentačním manažerem, Šilhavého analýza neúspěchu prý byla objektivní ve všech bodech...

Trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý předložil výkonnému výboru FAČR analýzu vystoupení v Lize národů, v níž národní tým opustil elitní divizi A. Podle předsedy FAČR Petra Fouska byla objektivní a věcná a výbor ji vzal na vědomí. Tomáš Pešír bude u reprezentace vedle funkce technického vedoucího mužstva plnit úkoly manažera i v nadcházejícím kvalifikačním cyklu o mistrovství Evropy 2024.

Český celek letos při premiéře mezi elitou v Lize národů v konkurenci favoritů Španělska, Portugalska a Švýcarska obsadil poslední místo v tabulce a na konci září sestoupil do divize B. Hned po posledním utkání vyjádřil Šilhavému důvěru Fousek a následně ji potvrdil i výkonný výbor. Kouč má u mužstva smlouvu do konce dalšího kvalifikačního cyklu o Euro 2024 v Německu.

"Musím říct, že body analýzy byly objektivní. Trenér k tomu přistoupil naprosto seriózně a věcně. Shrnul Ligu národů, jednak z pohledu výsledků, výkonů, naší konkurenceschopnosti a některých parametrů. S tím, že skupina byla náročná. Pochopitelně vždy je prostor ke zlepšení," řekl na tiskové konferenci Fousek.

"Výkonný výbor vzal analýzu na vědomí. Objektivně ty překážky byly především v tom, že nám někteří hráči chyběli. A nebylo jich málo. Tohle je ale věc, která trápí všechny reprezentace. Naší nevýhodou je úzkost kádru. Druhá věc je, že jsme v červnovém bloku čtyř zápasů měli dobrý začátek a poté měly výsledky sestupnou tendenci. Samostatným zápasem je utkání doma s Portugalskem (0:4), které bylo hluboko pod naše možnosti," doplnil Fousek.

Pravomoci manažera bude v reprezentaci nadále plnit Pešír, který tuto roli vedle pozice technického vedoucího mužstva zastával i během Ligy národů. Manažerský post zůstal oficiálně neobsazen poté, co k 30. dubnu na vlastní žádost ve funkci skončil Libor Sionko.

Vyhazovat nejlepšího českého trenéra současnosti? To fakt ne, ubezpečil Tvrdík a zmínil pohárový rekord Slavie

Foto: Profimedia.cz