Trpišovský: Baník je vždy fyzicky dobře vybavený. Nebezpečný může být ale i při standardkách

Trpišovský: Baník je vždy fyzicky dobře vybavený. Nebezpečný může být ale i při standardkách

Příběh psaný v pohárové Evropě doznal pro tuto sezónu konce, což však neznamená, že před sebou pražská Slavia nemá další velké výzvy. Jednou z nich je dokráčet k zisku mistrovského titulu. V dalším ligovém kole změří v neděli síly v Edenu proti Baníku Ostrava.

Vysokým rozdílem roznesli v zubech rivala z Letné, poté ovládli i vršovické derby. Nyní sešívané čeká ostrovský Baník, který se pod novým trenérem Pavlem Hapalem opět výsledkově zvedá. I proto stratég domácích větří, že jeho svěřence nečeká rozhodně nic snadného.

„Musíme podat co nejlepší výkon. Čeká nás zápas se soupeřem, který je vždycky fyzicky dobře vybavený. Má vysoké hráče, je silný ve standardkách. Musíme hrát dobře v obraně, být pevní v soubojích a efektivní v ofenzivě. Podat takový kompaktní výkon,“ nechal se slyšet v předzápasovém rozhovoru Trpišovský na stránkách slavia.cz.

Jeho tým svírá během podzimu početná marodka a nejistý je pro nedělní zápas start Masopusta a Ousoua. Oba museli ve čtvrtek v utkání se Sivassporem střídat již o půli. „Oba podstoupí vyšetření na magnetické rezonanci. U Masa jde o tříslo, když podklouzl a bolí ho to. Aiham má oteklý kotník po situaci ke konci poločasu. Zatím to vypadá, že u jednoho je start vyloučení, u druhého je to na neděli tak padesát na padesát,“ dodal kouč Slavie.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.