Vymění Priskeho za Hapala? Panák by údajně kvůli zájmu Baníku mohl po čtyřech letech opustit Spartu

Vymění Priskeho za Hapala? Panák by údajně kvůli zájmu Baníku mohl po čtyřech letech opustit Spartu

Čerstvě sedmadvacetiletý stoper pražské Sparty Filip Panák toho v právě probíhajícím soutěžním ročníku 2022/2023 odehrál více za druholigové béčko Michala Horňáka, než za první tým Briana Priskeho.

Do předkola Evropské konferenční ligy exkarvinský borec nezasáhl, v MOL Cupu si připsal na své konto devadesát minut a ve FORTUNA:LIZE je po patnácti kolech na dvou startech a 134 absolvovaných minutách, s tím, že proti Plzni se ocitl vůbec premiérově v základní sestavě Sparty.

Naproti tomu ve F:NL už má za sebou čtyři vystoupení a 335 odehraných minut s bilancí tří výher a jednoho remízového výsledku.

Protože až dosud příliš nenastupoval a přednost dostávali jiní, není divu, že je podle magazínu Žongl spojován s Baníkem Ostrava, což je klubová adresa, která ho chtěla již v úvodu roku 2019, když se rozhodovalo o jeho další budoucnosti.

Protože už letenské "S" poslalo na Bazaly například obránce Davida Lischku, obchodování s moravským rivalem se nebojí.

Panák by se navíc nevracel do úplně neznámého prostředí - jakožto mládežník si totiž kromě Karviné a Frýdku-Místku zahrál právě i za Baník.

Ten aktuálně sportovně řídí Luděk Mikloško a hlavní kouč Pavel Hapal, jehož svěřenci odjeli v neděli z Edenu s prohrou 3:1, by se jistě defenzivní posile Panákova typu nebránil.

Pokud by klient agenta Václava Svěřkoše na ostravskou nabídku kývl již v zimním termínu, českou metropoli by opustil přesně po čtyřech letech.

Premiérový soutěžní duel v novém by ho tak čekal na konci ledna na půdě Zlína...