TOP 5 nejhodnotnějších brankářů současné Premier League? Jednička Albionu má co dělat, aby se vešla...

TOP 5 nejhodnotnějších brankářů současné Premier League? Jednička Albionu má co dělat, aby se vešla...

Víte, co spojuje brankaře Edouarda Mendyho, Emiliana Martíneze a Illana Mesliera? Všichni jmenovaní chytají v Premier League (Chelsea, Aston Villa a Leeds United) a v tuto chvíli na ostrovech nepatří mezi nejhodnotnější gólmany.

Jediným třicátníkem v TOP 5 je Brazilec Alisson, jenž patří na výplatní pásku Liverpoolu a jeho současná cena je stále 50 milionů eur, díky čemuž je světovou trojkou hned za vrstevníkem Thibautem Courtoisem a o sedm let mladším Gianluigim Donnarummou.

Když se stabilní opora Reds z Anfield Road přesunovala v létě 2018 do města Beatles z AS Řím, přestupová suma činila 62,5 milionů eur, což znamená, že si až tak nepohoršila.

Svěřenci německého manažera Jürgena Kloppa dýchá na záda devětadvacetiletý krajan Ederson, u nějž uvádí specializovaný server transfermarkt.com hodnotu 45 milionů eur. Bývalý brankář Benfiky či Rio Ave už působí na modré straně Manchesteru téměř pět a půl roku a na Etihad Stadium by hned tak končit neměl. Nynější kontrakt mu totiž vyprší až 30. června 2026.

Brankáři na třetím až pátém místě stojí mezi 28 až 32 miliony eur a momentálně je zastihnete v barvách Brightonu, Arsenalu a Evertonu, s tím, že konkrétně jde o Roberta Sáncheze, Aarona Ramsdalea a Jordana Pickforda, který je posledních pět let jedničkou Albionu a k tomuto datu už je na pětačtyřiceti mezinárodních vystoupeních.

Nejdražší brankáři Premier League:

(cena v milionech eur)

1. Alisson (30 let, Liverpool) - 50
2. Ederson (29 let, Manchester City) - 45
3. Robert Sánchez (24 let, Brighton) - 32
4. Aaron Ramsdale (24 let, Arsenal) - 30
5. Jordan Pickford (28 let, Everton) - 28