Dúbravka pořád neodchytal v Manchesteru ani minutu. Dveře v St. James Parku by měl mít stále otevřené...

Dúbravka pořád neodchytal v Manchesteru ani minutu. Dveře v St. James Parku by měl mít stále otevřené...

Třiatřicetiletý slovenský golman Martin Dúbravka dosud po příchodu na Old Trafford neodchytal za rudé ďábly ani jednu minutu a k tomuto datu byl pouze osmkrát na lavičce náhradníků, s tím, že v tomto směru byl vícekrát nominován i Thomas Heaton.

Nizozemský manažer Manchesteru United Erik ten Hag ve všech ligových i pohárových soubojích upřednostnil dlouholetou jedničku Davida de Geu.

Dvacetinásobný šampion Premier Leagu sehraje ještě do startu světového šampionátu v Kataru dva soutěžní zápasy - ve čtvrtek ho čeká v rámci EFL Cupu Aston Villa a v neděli narazí na Fulham.

Jak zaznělo v listu Manchester Evening News, s největší pravděpodobností bude také v těchto případech někdejší strážce svatyně Liberce i Sparty přikován k lavičce náhradníků.

Odchovanec Žiliny se zkušenostmi z dánské nejvyšší soutěže na rudé straně Manchesteru pouze hostuje z Newcastlu, do jehož struktur by se měl mít možnost vrátit již v lednovém přestupovém okně.

Sám trenér Edward Howe se nechal slyšet, že si se zkušeným brankářem o jeho další budoucnosti hodlá promluvit. Zatím ale nenadešel ten pravý čas...

"Je to vynikající gólman. Určitě spolu budeme mluvit, ale až později. Teď je uprostřed nabitého ročníku a náš tým taky. Přijde doba, kdy si sedneme a probereme budoucnost. Momentálně se mi to hodnotí těžko, protože nevím, co se děje v jiných klubech. Dveře jsou pro něj každopádně stále otevřené," informoval na webu nufc.co.uk čtyřiačtyřicetiletý odborník ze St. James Parku, jenž vede čtyřnásobné mistry země přesně rok.

Newcastle v této sezoně dost šlape a v tabulce je na tom lépe než slavnější značka z divadla snů. Zatímco jednička strak Nicholas Pope inkasoval ve čtrnácti soubojích jen jedenáct branek, zmíněný David De Gea lovil během třinácti utkání míč ze své sítě hned devatenáctkrát.

Slavia ve Zlíně, Sparta se Slováckem a s ČB, Plzeň s Brnem a v Praze s Pardubicemi. City-Chelsea, Schalke-Bayern

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.