Kladrubského léčba Dynama začala: Fotbal není složitý, když máte vnímavé hráče jako my s trenérem Lerchem

Kladrubského léčba Dynama začala: Fotbal není složitý, když máte vnímavé hráče jako my s trenérem Lerchem

Úkol Jiřího Kladrubského, jenž před pár dny převzal jihočeské Dynamo společně s Jiřím Lerchem, byl v patnáctém ligovém kole jasný. Připsat si první domácí výhru v sezoně 2022/2023, což se proti Zbrojovce Brno po výsledku 3:2 také podařilo.

Podle šestatřicetiletého kouče ze Střeleckého ostrova, jenž kvůli nemoci nemohl využít Škodu s Čoličem, to byl od jeho svěřenců skvělý výkon...

"Je to velmi cenné vítězství a velká pochvala klukům, dřeli jako koně a zasloužili si to. Po odvolání kouče Webera se kluci zkoušeli dostat do pohody, přenést to na hřiště a fungovalo to. Fotbal není složitý, když máte vnímavé hráče, jako máme my s trenérem Lerchem, tak jsem o to neměl strach. Měli jsme dobré akce, dobře jsme napadali a věřím tomu, že to bude fungovat na všechny v lize. A co nejdéle. Na týmu jsem viděl odhodlání a takové to zdravé naštvání. Na lavičce osm lidí stálo, fandilo a celkově tam bylo hodně emocí, přesně takhle se chová tým, který chce vítězit. Lidé nás také přišli podpořit, to přesně Dynamo potřebovalo," vyprávěl po zisku tří bodů bývalý reprezentant Česka, jehož vyjádření nabídl web dynamocb.cz.

Ve zbytku podzimní části ještě čekají na Potočného, Horu, Zajíce a spol. střety s Hradcem Králové a Spartou, na jejíž půdě se představí v rámci šestnáctého ligového kola.

"Teď můžeme jet s čistou hlavou na Spartu. Samozřejmě náš úkol s Jiřím bude připravit mužstvo, jak nejlépe umíme. Na Spartě jsem jako trenér ještě nebyl, jsem zvědavý na atmosféru. Nevím, jestli tam znám ještě někoho z hráčů, s kým jsem hrál, kromě Vorla, ale samozřejmě se tam moc těším," ubezpečil Kladrubský, jenž v minulosti strávil na Letné několik sezon.

Přesně v polovině základní části je Dynamo jedenácté s nepříliš lichotivým skóre 17:29. Více se mu zatím daří na výjezdech (bilance 4-1-2) a vylepšit si dotyčnou bilanci na domácím pažitu nedávného kata Plzně by byla velká paráda.

Prosadí se venkovní specialista Řezníček i na horké plzeňské půdě? Připíše si Minčev padesátý start v české lize?