Vlkanova: Většina lidí nám zase nevěřila, ale my pořád dokazujeme, jaká je tady síla

Vlkanova: Většina lidí nám zase nevěřila, ale my pořád dokazujeme, jaká je tady síla
OBSAHUJE OHLASY

Plzeň si v dohrávce čtvrtého kola na domácím hřišti smlsnula na poměrně neškodné Zbrojovce a upevnila si pozici na čele tabulky. Do tváří Západočechů se tak opět vrátilo patřičné sebevědomí, které prokázali i trenér Michal Bílek či hráč Adam Vlkanova na pozápasové tiskové konferenci.

Viktoria o víkendu doma padla s pražskou Spartou, kterou se jí dříve úspěšně dařilo porážet. Každá šňůra však jednou končí a pro současného lídra tabulky to přišlo zrovna v nepříznivý moment.

Od hráčů se očekávala okamžitá reakce, která vážně přišla. Brno v Doosan Areně tahalo za kratší část provazu a nakonec se domů vrací s čtyřgólovým přídělem. O dvě branky se přitom postaral kontroverzní útočník Tomáš Chorý.

„Jsme spokojeni, jak jsme zareagovali na prohru se Spartou – herně, i výsledkově. Měli jsme spoustu dalších situací, které jsme neproměnili. S výsledkem ale můžeme být jednoznačně spokojeni,“ chválil své svěřence po vyhraném utkání trenér Bílek.

Po dohrávce má Plzeň slušný čtyřbodový náskok. Na řadu sice přijde ještě zápas s Pardubicemi, ale ani ty Viktorii do konce podzimu nepřipraví o první místo.

„Těší nás, že budeme na prvním místě po podzimní části sezony, ale ještě to pro nás nekončí. Poslední zápas hrajeme s Pardubicemi a pokud chceme mít nějaký náskok, tak to musíme zvládnout. Hráči vědí, že se musí až do neděle koncentrovat,“ podotkl Bílek.

Na tiskové konferenci byl k dispozici i Adam Vlkanova, který se stal autorem jedné ze čtyř branek.

„Jsem rád, že mi to tam konečně padlo, ale hlavní je, že vyhráváme a získáváme body. Do zápasu jsme vstoupili dobře, měli jsme dost dobrých šancí a při prvním gólu nám hosté pomohli. Jsem rád, že jsem to tam prorval. Většina zápasu byla v naší režii. Byli jsme lepším týmem a přidali jsme i další góly. Zaslouženě jsme vyhráli,“ hodnotil utkání.

Navrátilo se tak i patřičné sebevědomí. „Jsme strašně rádi, že jsme na čele ligy. Většina lidí nám zase nevěřila, ale my pořád dokazujeme, jaká je tady síla,“ dodal Vlkanova.