Velká jména světového fotbalu, které od letošního roku možná trochu překvapivě zastihnete v Süper Lig

Velká jména světového fotbalu, které od letošního roku možná trochu překvapivě zastihnete v Süper Lig

Turecké nejvyšší soutěži dávají v současnosti lesk také známé tváře jako Seferovič, Gomis, Muslera, Valencia, Hamšík, Borini nebo Pekhart. V roce 2022 však do Süper Lig zaplula i další "velká zvířata", s tím, že zdaleka nejde jen o jména, které by v nové soutěži oddalovala odchod do penze. Těchto šest hráčů dorazilo do tamního prostředí z TOP 5 soutěží Starého kontinentu a v zemi, kde obhajuje primát Trabzonspor, se tak toho od nich nečeká málo...

Dele Alli (Besiktas)

Šestadvacetiletý reprezentant Albionu opustil Premier League pouze na hostování, ale i tak šlo o nemalé překvapení. Bývalý výrazný hráč Tottenhamu evidentně potřebuje po nepovedené misi v Evertonu restartovat kariéru a zvolil si Turecko, respektive tamní "istanbulský Bílý balet", za nějž v doposud skóroval jak v lize, tak v poháru.

Marc Bartra (Trabzonspor)

Jednatřicetiletý španělský zadák přišel do Trabzonu v srpnu z Betisu Sevilla na přestup za pouhých 1,3 milionu eur, což je vzhledem k jeho kvalitám pouze "za hubičku". V Barceloně nebo v Borussii Dortmund se nikdy nepostradatelným článkem nestal a na své druhé zahraniční štaci kariéry to může být v tomto směru mnohem lepší. Vytížení mu zatím rozhodně nechybí.

Foto: Besiktas Istanbul