Sparťanský kotel se dostal do izolace. Žádný z cílů a požadavků jeho protestu nebude ze strany vedení vyslyšen

Sparťanský kotel se dostal do izolace. Žádný z cílů a požadavků jeho protestu nebude ze strany vedení vyslyšen

V rámci dohrávky 14. ligového kola Sparta - Slovácko (4:0) se nejvíce probírala fanouškovská podpora, s tím, že debatu s letenským kotlem absolvoval nejen kapitán Ladislav Krejčí mladší, ale i hlavní trenér Brian Priske.

Členové sparťanského kotle házeli na hrací plochu světlice, rozhrnuli transparent "5 let za přelezení sektoru a zahalování? Čupr a Křivda: Jebat vás a vaše zákazy" a ve třicáté minutě demonstrativně svá místa opustili.

Poté vyšlo na sociálních sítích prohlášení o tom, že kotelníci nebudou podporovat áčko během domácích střetů, pakliže vedení nezmírní tresty za porušování návštěvnického řádu.

"V minulém týdnu přišly několika lidem zákazy od klubu na 5 let a k tomu vysoké pokuty v řádu desetitisíců. Jedná se o velmi aktivní část našeho kotle. Odůvodnění těchto vysokých trestů je přelezení plotu z kotle na hlavní tribunu a zahalování. Naší reakcí v prvním poločase a následným odchodem byl sdělen jasný postoj k těmto sazbám. Od této chvíle vyhlašujeme konec jakýchkoliv fans aktivit v domácím sektoru Sparty. Na venkovních zápasech budeme fungovat normálně. Tento stav bude trvat do vyřešení výše uvedených událostí, což znamená zmírnění, nebo zrušení trestů," sdělila na Facebooku skupina Letenští.

Reakce vedení dvanáctinásobného šampiona FORTUNA:LIGY přišla nedlouho poté a neukázněné "protestanty" příliš nepotěšila, protože nyní třetí tým tabulky ustupovat nehodlá...

"Klub v posledních letech uložil desítky zákazů vstupu na domácí utkání ACS a uložil také desítky pokut, které vycházely z porušení návštěvního řádu stadionu. K těmto opatřením Sparta přistupuje v případech, kdy fanoušek svým jednáním ohrožuje bezpečnost na stadionu, dopouští se násilí či rasismu, případně jeho jednání může narušit řádný průběh utkání. Tento postup je uplatňovaný vůči fanouškům ve všech sektorech bez výjimky, tedy i směrem k příznivcům hostujících klubů. Důležité je v tomto kontextu připomenout, že klub je ve svém rozhodování předvídatelný. Základní pravidla a varování jsou komunikována ve videu před zahájením každého zápasu a jsou komunikována viditelně v prostorách stadionu. Klub také před sezonou vydal speciální text k dodržování pravidel na Letné. V případě zmíněného toxického jednání tedy docházelo, dochází a nadále bude docházet k ukládání pokut či zákazů vstupu na domácí zápasy Sparty. Tento náhled na nepřijatelné chování na stadionu je neměnný. Takový byl ve středu, je i v pátek, bude v sobotu. Stejně jako před rokem, za rok. Protest některých fanoušků, který byl svojí formou naprosto neakceptovatelný, zdá se, dostal právě tuto skupinu víc než cokoli jiného do izolace. Žádný z cílů a požadavků tohoto protestu nebude ze strany klubu vyslyšen," vzkázalo na svých oficiálních stránkách vedení AC Sparta Praha.

Poslední domácí střet roku 2022 proběhne na Letné v sobotu 12. listopadu proti Dynamu České Budějovice. "Válka" dvou stran tedy zřejmě bude pokračovat.

S neukázněným kotlem rozmlouvali zraněný kapitán Krejčí i Priske. Ten ale obsah debaty neprozradil...

Foto: AC Sparta Praha