Pardubice mají nového důležitého partnera. Ten věří, že s návratem na nový stadion přijde tabulkové zlepšení

Pardubice mají nového důležitého partnera. Ten věří, že s návratem na nový stadion přijde tabulkové zlepšení

Pardubický tým se nerozloučil s jinak mizerným podzimem špatně. Při své derniéře ve vršovickém azylu totiž remizoval s plzeňským lídrem (1:1), což by mohlo soubor Radoslava Kováče povzbudit do dalších tuhých bojů o udržení.

Tento týden se navíc východočeský celek, jehož čeká jarní návrat na svůj zrekonstruovaný stadion, spojil s novým partnerem, jímž je finanční a investiční skupina CFIG.

I to by mohlo přinést jisté povzbuzení a třeba i další potřebné tváře během zimního přestupového okna. Ona společnost se navíc nespojuje se sportem poprvé.

Jen ve svém městě již podporuje basketbalový oddíl BK KVIS Pardubice, případně tým amerického fotbalu Pardubice Stallions.

"Fotbal k Pardubicím vždy patřil a v CFIG jsme rádi, že se můžeme podílet na jeho rozvoji. FK Pardubice ukázal v minulých sezónách, že dovedou držet krok s absolutní českou špičkou a jsme si jisti, že jakmile se náš tým vrátí na domácí půdu nového stadionu, forma a štěstí obrátí na naši stranu," pronesl na webu fkpardubice.cz předseda představenstva Martin Chovanec.

Za pardubickou stranu podepsal dokument o spolupráci první muž tamního fotbalu Vladimír Pitter. "Jsme rádi, že jsme mohli spojit síly s dalším silným partnerem a věříme, že naše vzájemná spolupráce se bude ještě rozvíjet. Těší nás zejména skutečnost, že jde o pardubickou společnost, která ukazuje, že spojit síly se sportovními kluby dává smysl. Při našem návratu na Letní stadion stoupá důležitost propojování sil s regionálními partnery a CFIG bude mezi našimi podporovateli zaujímat důležitou pozici," objasnil funkcionář.

Poslední tým FORTUNA:LIGY, který ztrácí na předposlední Zlín jen dva body, zahajuje odvetnou část ročníku na konci ledna výjezdem na půdu Liberce.

Tři výrazné osobnosti druhé nejvyšší soutěže, které mohou v zimě udělat krok výše do FORTUNA:LIGY

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.