I když chtěl Baník s rychlíkem Kubalou pracovat a rozvinout jeho potenciál, nic takového se nestane a bek mává kariéře

I když chtěl Baník s rychlíkem Kubalou pracovat a rozvinout jeho potenciál, nic takového se nestane a bek mává kariéře

Krajní bek Jan Kubala se poněkud překvapivě domluvil na předčasném rozvázání smlouvy s Baníkem Ostrava, kam přišel v létě po pěti letech strávených v Udinese a podepsal s ním roční kontrakt s víceletou opcí.

Když před pár měsíci do Slezska přicházel, tehdejší sportovní ředitel klubu Alois Grussmann uvedl na oficiálních stránkách následující: "Je to hráč na levou stranu s velmi dobrými rychlostními předpoklady. Několik let strávil v kvalitním italském klubu, a i když nenastupoval za áčko, chceme s ním u nás pracovat a rozvinout jeho potenciál."

Dvaadvacetiletý zadák si vážil toho, že se mu ostravský celek ozval a po svém příchodu pronesl, že se vynasnaží udělat vše pro to, aby byl platným členem týmu.

To se však  i přes absolvování kompletní letní přípravy nestalo a sportovní úsek ho na podzim odeslal na hostování do druholigového Vyškova, kde nastupoval pod koučem Janem Trousilem a ve druhé lize odehrál sedm zápasů.

Baník ve svém prohlášení na fcb.cz informoval, že se mladík rozhodl skončit s profesionálním fotbalem a studovat na vysoké škole.

Kubala, který prošel mládežnickými reprezentacemi, v minulosti už zhruba rok působil v dorostu Baníku. Tehdy po jeho boku nastupovali Tomáš Ostrák a Michal Fukala.

Na severu Itálie byl s výjimkou krátkého hostování ve Slavoji Vyšehrad pět let. Několikrát se dostal do zápasové nominace A-týmu, ale do utkání Serie A nikdy nezasáhl.

Sparta potřebuje posílit. Nehasil letícímu Vlkanovi nenaletěl a VAR Hocek už Plzni nepomohl

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.