Juliš míří znovu pryč ze Sparty, ale hlavní město by opustit nemusel. Podruhé to s ním mají zkusit v Ďolíčku...

Juliš míří znovu pryč ze Sparty, ale hlavní město by opustit nemusel. Podruhé to s ním mají zkusit v Ďolíčku...

V Evropské konferenční lize ani ň, v MOL Cupu 25 minut, ve druhé lize 266 minut a v nejvyšší tuzemské soutěži 337 odehraných minut. Toť podzimní bilance sparťanského útočníka Lukáše Juliše, jenž oslaví v úvodu prosince již osmadvacáté narozeniny.

Protože ho dánský kouč Brian Priske nasadil v rámci FORTUNA:LIGY od úvodních minut jen čtyřikrát, je evidentní, že jeho důvěru nemá a že jsou před ním v letenské hierarchii jiní.

A právě to by ho mohlo již podruhé v jeho profesionální kariéry zavát do Ďolíčku, kde jsou doma Bohemians Praha 1905.

Ve hře je jeho půlroční hostování u Botiče, kde již působil v ročníku 2018/2019, ale tehdy i kvůli zranění nastoupil v zelenobílých barvách jen do sedmi duelů a neskóroval.

Klokani by mohli sparťanského odchovance s povedenou historií v Sigmě Olomouc využít i přesto, že už mají ze stejného klubu vypůjčeného Václava Drchala.

Když se k tomu přičte skutečnost, že dobrou pozici má v tradičním vršovickém klubu také David Puškáč a navíc se v roce 2023 čeká i návrat Tomáše Necida, dobré konkurence by se neměl zbavit ani v kádru kouče Jaroslava Veselého.

Po domácím pohárovém klání proti Hlučínu by mělo být jasněji (před odchodem se ještě pravděpodobně prodlouží jeho kontrakt ve Spartě) a staronová soutěžní premiéra někdejšího mládežnického reprezentanta by mohla přijít v závěru ledna proti Teplicím.

P.S.: Další možností má být případné posílení Pardubic, které budou na jaře dělat všechno pro to, aby na zkrekonstruovaném stadionu ve městě udržely nejvyšší soutěž.

Poslední Chytilův zápas na Andrově stadionu a pak hurá do Edenu? Všechno nasvědčuje právě této cestě

Foto: AC Sparta Praha