Zápasy Baníku se Spartou by se svou atmosférou v bundeslize rozhodně neztratily, míní Hapal

Zápasy Baníku se Spartou by se svou atmosférou v bundeslize rozhodně neztratily, míní Hapal

V sobotu 19. listopadu se bude na ostravské půdě podávat velmi atraktivní fotbalové menu. Právě v ten den totiž ukončí svou pouť MOL Cupem jeden z dvojice velkých rivalů Baník, nebo Sparta.

Nynější trenér slezské značky z Bazalů Pavel Hapal, který už vede Baník podruhé v kariéře, seděl v minulosti i na letenské lavičce (nemluvě o jeho krátké epizodě v metropoli) a atmosféru těchto zápasů dobře zná...

"Zápasy Baníku a Sparty, to je z hlediska rivality a atmosféry na stadionu něco jako derby Sparta – Slavia. Párkrát jsem to zažil a těžko najít v české lize ještě nějaké jiné zápasy, které by takovou atmosféru měly. Myslím, že zápasy Baníku se Spartou by se svou atmosférou v bundeslize rozhodně neztratily," uvedl na webu fcb.cz třiapadesátiletý odborník, jenž ve funkci vystřídal před několika týdny Pavla Vrbu.

Městský stadion se pomalu blíží svému vyprodání, což znamená, že o bouřlivé prostředí by neměla být nouze ani v rámci domácího poháru...

"Čekáme, že bude plno a že stadion bude celý na naší straně. Věřím, že to zvládneme. Co by si člověk v posledním utkání roku před plným stadionem přál víc, než porazit Spartu? My tu šanci máme. Pokud se to povede, byla by to velká radost pro nás všechny. Ale určitě ne konec starostí, protože v lize na tom pořád ještě nejsme tabulkově dobře, i když jsme teď tři poslední domácí zápasy vyhráli. Nečeká nás snadné jaro a na to se budeme muset připravit," přidal Hapal.

V posledních týdnech postupně padly na ostravské půdě Slovácko (3:1), Mladá Boleslav (3:1) i Bohemians Praha 1905 (4:1) a pokud by se podobný výsledek opakoval také v sobotu, mistrům z ročníku 2003/2004 by to nepochybně vlilo další chuť do práce. O velmi povedené tečce za jinak nepříliš přesvědčivým podzimem nemluvě.

Start MS 2022: Katar-Ekvádor. Česko v Turecku, Portugalsko-Nigérie. Osmifinále MOL Cupu: Karviná-Slavia, Baník-Sparta