Žádné kotrmelce, veletoče a turbulentní změny. Před osmifinále poháru na ně dle nového šéfa Zlína nebyl prostor

Žádné kotrmelce, veletoče a turbulentní změny. Před osmifinále poháru na ně dle nového šéfa Zlína nebyl prostor

Ševci, kteří jsou ve FORTUNA:LIZE po domácím debaklu se Slavií předposlední, mají před sebou finální soutěžní zápas tohoto kalendářního roku. V MOL Cupu proti druholigovému Vyškovu povede ve čtvrtek odpoledne zlínský soubor z pozice hlavního kouče Vít Vrtělka a jeho asistenty budou Petr Jiráček a Jozef Šišjak.

Všichni jmenovaní se přesunuli do rolí, jaké zastávají v B-týmu. Jen s tím rozdílem, že Jiráček už nebude hrajícím koučem. "Bylo to rychlé, ale přemýšlet o změnách rozhodně prostor byl, ovšem na tu realizaci už ho tolik není. Proto bych nečekal nějaké turbulentní změny. Já jsem s trenéry v realizačním týmu byl, takže nebudou žádné veletoče. Zjistíme, jaký je zdravotní stav hráčů, vybereme nejlepší sestavu a porveme se o to. Změny budou, ale není prostor na nějaké kotrmelce. Jde o to, abychom zápas zvládli a uspěli v něm," přednesl na webu fctrinityzlin.cz Vrtělka.

Nový realizační tým však nečeká lehký úkol i z toho důvodu, že Janem Trousilem vedený soupeř šlape a ve F:NL mu patří průběžná druhá pozice. "Frustrace po Slavii byla velká, což je pochopitelné. Nemyslím si, že byl úplně prostor na to něco odlehčovat, vzhledem k naší situaci. Na druhou stranu, je určitě potřeba hráčům nějak dodat sebevědomí. To tam po sérii výsledků není a v té hře to chybí. Tím, že jsem v druhé lize teď působil hodně dlouho, ať už jako hráč, nebo trenér, tak informace o nich máme. Hrají na špici druhé ligy, takže ten rozdíl mezi námi není propastný. Jim se na vrchu druhé ligy daří, jsou na vlně, mají v týmu spoustu zahraničních hráčů. Hrají fotbal zaměřený hodně útočně. Vzhledem k našemu a jejich rozpoložení to zápas rozhodně lehký nebude. Na druhou stranu, my bychom ho měli zvládnout," burcoval zlínskou kabinu její dočasný šéf.

Vyškov už v poháru své růžky jednou vystrčil. Například v minulém kole na něm ztroskotal Jablonec. Podcenění tedy v rámci loučení s rokem 2022 nehrozí ani omylem. Tím spíš, že Zlín poslední čtyři ligové duely nezvládl a z posledních pěti střetů tak dokázal položit na lopatky pouze Jihlavu, již vystavil stopku ve třetím kole.

"Takové výsledky se v pohárů dějí. My jsme se tak v těch třech dnech hlavně zaměřili na sebe a budeme se snažit Vyškov porazit a postoupit. To je náš cíl. Zimní přestávka je relativně krátká, ale i přes to, je na závěr vždy lepší vyhrát než do toho jít po prohře. Určitě to pak ovlivňuje atmosféru v klubu a vnímání veřejnosti. U nás je obezřetnost na místě, i kdybychom hráli s týmem ze třetí ligy. Obezřetní jsme, ale ani si nemyslím, že by teď v týmu měl někdo domněnky, že to bude lehký zápas. Hráči tak nastaveni nejsou, což je dobře. Ale potřebujeme, aby si věřili a dokázali to přenést na hřiště," uzavřel Vrtělka.

Osmifinále MOL Cupu je rozvrženo do čtyř hracích dnů, premiéry na prvoligových lavičkách zažijí Zápotočný i Jiráček

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.