Klokani potřebují zkvalitnit po stranách na pozicích halfbeků. Veselý touží po dvou až třech nových obráncích

Klokani potřebují zkvalitnit po stranách na pozicích halfbeků. Veselý touží po dvou až třech nových obráncích

Tým Bohemians 1905 prožil povedenou podzimní část sezony a přezimuje na sedmém místě ligové tabulky, trenérovi Jaroslavu Veselému ale k úplné spokojenosti chybělo získat ještě o tři čtyři body více. Devíti brankami se blýskl záložník Roman Květ a kouč Pražanů se obává, že o ofenzivní oporu v zimní pauze přijde. Zájem je i o dalšího středopolaře Petra Hronka.

Bohemians se v minulé sezoně zachránili v první lize až v baráži, uplynulý podzim ale zvládli až nečekaně dobře. Na sedmém místě tabulky mají stejně bodů jako šestá Mladá Boleslav a jen dva body jim scházejí na čtvrtou Olomouc. První šestku čeká po základní části nadstavbová skupina o titul.

"Nespíme na vavřínech, ale vnímáme, že podzim byl vydařený. Vnitřně cítím, že s 25 body bych byl naprosto spokojený. Takhle nejsem zklamaný, hodnotil bych to jako velmi slušný podzim. K úplné spokojenosti mi tři čtyři navíc chybějí," řekl Veselý.

Tabulka je od čtvrtého místa vyrovnaná a na čtrnáctý Jablonec mají Bohemians k dobru jen šest bodů. "Souhlasím s trenérem (Hradce Králové Miroslavem) Koubkem, který řekl, že od čtvrtého místa už je to boj o záchranu a kdo říká, že ne, tak lže. Na druhou stranu my myslíme pozitivně a chceme se dívat spíše nahoru. Náš minimální cíl je prostřední skupina. Jsme dál ve hře i v poháru, máme to dobře rozehrané na obou frontách," řekl Veselý.

Má obavu, že přijde o nejlepšího týmového střelce podzimu Květa. "Srdcem bych si přál, abychom i na jaře pokračovali s Romanem. Rozum a zkušenosti mi po 20 letech ve fotbale ale říkají, že to bude spíš bez něj. Nejde ani tak o nás, ale on má výstupní klauzuli. Myslím, že nějaký klub ji asi aktivuje. Hráč s takovou statistikou, v takovém věku a s takovou výstupní klauzulí je horké zboží," uvedl Veselý.

"Zájem má celá první trojka, něco je navíc i ze zahraničí. Podle mě skončí v některém z největších českých klubů. Zatím o ničem nevím, je to o tom, jak se rozhodne on. Já kvituji, že chtěl hrát do poslední chvíle, i o víkendu pohár. Přál bych si, aby zůstal, ale bojím se, že to bude na jaře bez něj," doplnil.

Květ se s devíti góly dělí o druhé místo střelecké tabulky nejvyšší soutěže. "V létě jsem ho přemlouval, aby nešel do Belgie, měl nabídku z druhé ligy. Řekl jsem mu, že by se prodal pod cenou, že má na to, aby hrál v kvalitních klubech. Když jsem mu říkal, že je schopný dát 10 až 15 gólů, nevěřil mi. Dneska mi říká, že je rád, že jsem mu věřil," podotkl Veselý.

Zájem je i o dalšího ofenzivního záložníka "Klokanů" Hronka. "I on má nabídky, za půl roku mu končí smlouva. Musíme si brzy ujasnit, jak to s nimi bude. Kdyby odešli oba, museli bychom zareagovat. Na druhou stranu, proto jsme přiváděli Drchala a Prekopa, abychom vytvořili konkurenci," uvedl Veselý.

Rád by kádr posílil. "Chtěl bych, abychom přivedli dva, klidně i tři hráče do obrany. Zkvalitnit potřebujeme po stranách na pozicích halfbeků. Musíme začít od gruntu, od obrany. A důležité samozřejmě bude, jak to dopadne s Květem a Hronkem," řekl Veselý.

Jeho svěřenci získali pouze šest z celkových 22 bodů doma. "Určitě je to jeden z faktorů pro jaro, vylepšit domácí bilanci. Byť se nám poslední zápasy doma vydařily. Na druhou stranu hraje se na body a jedno, kde body nasbíráte. Máme ale skvělé fanoušky, každý zápas je plno, takže je to pro nás zavazující," uvedl Veselý.

Podzimní část sezony kvůli mistrovství světa v Kataru nezvykle skončila už v polovině listopadu a Bohemians jako jeden z devíti ligových týmů v nadcházejících dnech odehrají tři zápasy Tipsport ligy. Tradiční zimní přípravný turnaj se přesunul z lednového termínu. "Já to vítám. Zaprvé udržíme hráče v rytmu. Zároveň dostanou příležitost ti, kteří nastupovali míň. A můžeme to také využít k testování hráčů, ke kterému bychom normálně přistoupili na začátku přípravy," dodal Veselý.

Dva možná trochu překvapivé cíle Slavie do záložní řady? V zimě by mohli přijít do Edenu tito borci...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.