Ani slávistický pažit, ani plzeňská plocha. Nejlepším ligovým trávníkem se po pěti letech opět chlubí na Letné

Ani slávistický pažit, ani plzeňská plocha. Nejlepším ligovým trávníkem se po pěti letech opět chlubí na Letné

I když je momentálně Sparta v tabulce až třetí za vedoucí Viktorií Plzeň a druhou Slavií, v jednom aspektu zbylé konkurenty z nejlepší tuzemské trojky poráží.

Jak rozhodla Komise pro stadiony a hrací plochy FAČR, letenskému stadionu s novým názvem epet ARENA byla udělena cena za nejlepší ligový trávník.

Hodnotilo se ve druhé polovině října, s tím, že domov dvanáctinásobného šampiona Česka získal devětadvacet z celkových třiceti bodů, což byl více než slušný výsledek.

První příčku v kategorii "Trávník roku" získala značka Daniela Křetínského naposledy před pět lety v roce 2017 a bezesporu na to měla vliv kompletní rekonstrukce hrací plochy včetně položení nového pažitu během letní přestávky.

"Při hodnocení byl kladen důraz na šest odlišných kritérií. Komise pro stadiony a hrací plochy FAČR mimo jiné zjišťovala, zda jsou trávníky vodopropustné dle normy DIN 18035, jaká je rovinatost hrací plochy nebo stav brankovišť dle plně vyšlapané plochy. Zkoumala také floristické složení dle lipnice roční a obecné, hloubku zakořenění a pevnosti drnu a úroveň hustoty a pokryvnosti hrací plochy," píše se na stránkách sparta.cz.

"Děkujeme našim trávníkářům za jejich prvotřídní práci," přidal slavný domácí klub z Prahy 7,,který zakončil podzimní části sérií čtyř výher a v prosinci 2022 už ho čekají pouze dva přáteláky s Varnsdorfem a Žilinou.

Stadiony týmů, které získaly 26 a více bodů, se mohou pyšnit statusem kategorie A. V tuzemské praxi jde pouze o sedm prvoligových hřišť.

Od Karabce po Holeše aneb TOP 10 nejhodnotnějších záložníků, které právě teď nabízí česká prvoligová branže

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.