Barcelona ocejchovala Depaye cenovkou, za kterou může v lednu z Camp Nou. Kolik požaduje?

Barcelona ocejchovala Depaye cenovkou, za kterou může v lednu z Camp Nou. Kolik požaduje?

Ještě před pár týdny se objevovala teoretická šance, že by nizozemský útočník Memphis Depay mohl v kádru Katalánců pokračovat. Zkušený hráč údajně jednal s vedením klubu na snížení svého platového ohodnocení výměnou za šanci dokázat, že může být platnou součástí týmu. Kouč Xavi však podle informací listu Marca není ochoten s osmadvacetiletým střelcem nadále spolupracovat a v lednu jej nabídne k prodeji.

Vše nasvědčuje tomu, že se Depay po světovém šampionátu v Kataru stane volným hráčem a bude si hledat nové angažmá. O to více se budou sledovat jeho výkony v barvách Oranjes, které by mohly některé zájemce přesvědčit o správnosti jejich úmyslů.

Po příchodu Raphinhy a Lewandowského pro něj není v sestavě místo, navíc Barcelona avizovala choutky získat další ofenzivní hvězdičku již během lednového okna. Depay tak bude balit kufry, což už je nyní jisté a navíc je také známo, jaká je jeho cenovka.

Barcelona za nizozemského útočníka požaduje 15 milionů eur, což by nemuselo být překážkou. V uplynulých měsících se skloňoval zájem Juventusu či Manchesteru United, aktuálně na něj má podle listu Marca nejvíce spadena Sevilla. Andaluský klub překvapivě bojuje o udržení v La Lize a právě Depay by mu mohl výrazně pomoci. 

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.