Ideální jedenáctka slovenského podzimu? Zabodovali exsparťan Kucka i zkušenostmi z Viktorie ošlehaný Káčer

Ideální jedenáctka slovenského podzimu? Zabodovali exsparťan Kucka i zkušenostmi z Viktorie ošlehaný Káčer

Slovenský Deník Šport nabídl svůj pohled na ideální sestavu tamní nejvyšší soutěže, která dosud nabídla osmnáct odehraných kol a opět se rozjede ve druhé únorové dekádě příštího roku.

Ačkoliv ji hraje dvanáct týmů, své zástupci mají jen tři z nich - první Slovan Bratislava, druhý DAC Dunajská Streda a Šport Podbrezová, což je mimochodem klub, který stále sází na šestatřicetiletého exsparťana Michala Breznaníka.

V záložní řadě All Stars se potkali jak pětatřicetiletý navrátilec ze zahraničí Juraj Kucka, který dokázal gólově zastínit i o šest let mladšího Jaromíra Zmrhala, tak explzeňský středopolař Miroslav Káčer, jenž se na jihu Slovenska opět potkal se svým bývalým šéfem z Žiliny i Doosan arény Adriánem Guľou.

Útok byl vytvořen ze dvou nejlepších kanonýrů soutěže, a sice dvaadvacetiletého Černohorce Nikoly Krstoviče, jenž skóroval jedenáctkrát a dvacetiletého Mosese Cobnana, který k tomuto datu udeřil devětkrát a to působí v nejvyšší soutěži teprve od letošního února.

Trenérem podzimu se pak stal Vladimír Weiss starší, který splnil všechny úkoly. V lize jeho Slovan vede, ve Slovnaft Cupu se probojoval do osmifinále a ve stejné fázi se nalézá také v Evropské konferenční lize.

Ideální XI slovenského podzimu podle Športu:

Brankář: Richard Ludha (Podbrezová)

Obrana: Marek Kristián Bartoš (Podbrezová), Myenty Abena (Slovan), Boris Godál (Podbrezová), Samuel Ďatko (Podbrezová)

Záloha: Miroslav Káčer (Dunajská Streda), Juraj Kucka (Slovan), Tigran Barseghjan (Slovan), Aleksandar Čavrič (Slovan)

Útok: Nikola Krstovič (Dunajská Streda), Moses Cobnan (Podbrezová).

Mentor v kabině, nebo pouhý tvůrce atmosféry? Matějovský nemá problém přijmout ani takovou roli...