Slavia se posiluje nejen na trávníku. Z Kováře se stává manažer áčka a vedení rozšiřují i další čtyři jména...

Slavia se posiluje nejen na trávníku. Z Kováře se stává manažer áčka a vedení rozšiřují i další čtyři jména...

Slavia rozšířila management. V představenstvu pražského klubu budou působit Liou Jen-sung a Martin Říha, v dozorčí radě Marek Beitl a Číňanka Li Meng. Brankář Přemysl Kovář se od nového roku stane manažerem A-týmu. 

Liou Jen-sung, Li Meng a Beitl působí ve vedení společnosti CITIC Europe Holdings, která je majoritním vlastníkem Slavie. Říha ve vršovickém klubu pracoval jako generální sekretář.

"Doplnění představenstva umožní částečné přerozdělení kompetencí mezi jednotlivými členy. Liou Jen-sung bude mít na starosti zejména vztahy s majoritním akcionářem. Martin Říha ke své stávající pravomoci generálního sekretáře bude nově odpovědný za klíčové projekty a dlouhodobý rozvoj Slavie," uvedl klub.

Cílem Slavie v příštím roce je vyhrát ligový titul nebo domácí pohár a postoupit do předkol Ligy mistrů či Evropské ligy. Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského v nejvyšší soutěži ztrácejí po podzimní části sezony dva body na lídra tabulky a úřadujícího mistra z Plzně. V MOL Cupu slávisté postoupili do čtvrtfinále.

"Jsem si vědom toho, že je to velmi ambiciózní cíl v těžké konkurenci našich soupeřů a posílit proto musíme nejen v rámci A-týmu, ale také v rámci managementu SKS," řekl předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Sedmatřicetiletý Kovář dosud plnil roli brankářské trojky. Do posledního soutěžního utkání zasáhl v dubnu, kdy proti Zlínu v lize odchytal poslední tři minuty. V Edenu působí Kovář od roku 2017.

Priske si vytáhl z druholigové rezervy Kukučku, Goljana i Kaštánka a sleduje také pár hráčů z devatenáctky...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.