Addo: Vyřazení bolí, ale všechny velké výkony vznikají také z velkých porážek. Chceme se z chyb poučit

Addo: Vyřazení bolí, ale všechny velké výkony vznikají také z velkých porážek. Chceme se z chyb poučit

Ghana se rozloučila se světovým šampionátem v Kataru prohrou s Uruguayí 2:0, přesto se africký kouč Otto Addo snažil hledat ve výkonech svých svěřenců spíše pozitivum. Po nečekané výhře Koreje s Portugalskem se ale radost z výhry mísila s hořkostí vyřazení také v táboře Jihoameričanů.

Ghanští reprezentanti podruhé končí na mistrovství světa po zápase s Uruguayí. Jihoamerický tým je vyřadil ve čtvrtfinále MS v Jižní Africe v roce 2010 po penaltovém rozstřelu poté, co v posledních sekundách prodloužení neproměnil pokutový kop Asamoah Gyan.

Penaltu ale Ghaňané nezužitkovali ani tentokrát. Za bezbrankového stavu brankář Sergio Rochet fauloval ve vápně Mohammeda Kuduse, ale pokus kapitána Andre Ayewa gólman Uruguaye zlikvidoval.  Africká země tak skončila ve své skupině se třemi body poslední.

„Na světě není člověk, který by neminul penaltu. Je to škoda,“ litoval kouč Ghany Otto Addo, ale odmítl před novináři pranýřovat Ayewa za jeho nezdar, který mohl být pro vývoj utkání klíčový. Ghana vypadla i přesto, že před závěrečným kolem měla z tria adeptů na postup nejlepší výchozí pozici.

„Udělali jsme několik chyb v obraně. Uruguayští fotbalisté měli chladnou hlavu a využili to. To nás vyvedlo z míry. Samozřejmě to bolí. Ale všechny velké výkony vznikají také z velkých porážek. Hráči se poučí a příště si povedou lépe,“ poukázal na nedostatek zkušeností, ale i příslib, že za čtyři roky by se ráda Ghana vrátila silnější s ambicemi postoupit do dalších bojů.