Americká hvězda do United? Šéf Ďáblů si měl v Kataru vyhlédnout kapitána USA Adamse

Americká hvězda do United? Šéf Ďáblů si měl v Kataru vyhlédnout kapitána USA Adamse

Spojené státy pojaly katarský Mundial jako odrazový můstek k domácímu šampionátu za čtyři roky a až na nepříliš podařené osmifinále ukázaly potenciál.  Základní stavební kameny výběru Gregga Belhaltera si pak řekly o lepší angažmá.  

Třiadvacetiletý kapitán Spojených států Tyler Adams upoutal podle webu TeamTalk svými výkony na mistrovství světa kouče Manchesteru United Erika ten Haga a ten nyní spřádá plány, jak přesunout středního záložníka z jeho domovského Elland Road na Old Trafford. Přičemž Adams do Leedsu přišel teprve před letošní sezónou z Lipska a za tým Jesseho Marshe má odehraných v nejvyšší anglické soutěži pouhých 13 zápasů, ve kterých nebodoval a naopak si připsal čtyři žluté karty a jednu červenou (v posledním zápase před přestávkou před MS proti Tottenhamu). 

Jako náhrada za do Manchesteru City odcházejícího Kalvina Phillipse se v Leedsu uvedl velmi dobře, přičemž při ceně 17,5 milionu liber (která s bonusy může jít ještě o tři miliony výše) se už před mistrovstvím ukazoval jako velmi solidní nákup. Na samotném Mundialu pak Adams přímo ohromil a vedle ten Haga upoutal svými výkony třeba i Garyho Linekera nebo kouče Davida Moyese. A samozřejmě potvrzením skutečnosti, že dokáže dominovat i na této úrovni k sobě přitáhl pozornost řady velkoklubů a jejich skautů.

Už v průběhu základní skupiny podle informací TeamTalku měl v Leedsu sondovat Adamsovu dostupnost Inter Milán jehož trenér Simone Inzaghi je údajně hráčovým velkým obdivovatelem, nyní do ringu vstoupila ještě těžší váhá. Ten Hag by si ho podle  TeamTalku přál už v lednu, zdroje webu nicméně hovoří spíš o letním přestupovém termínu.  "Přestup do Manchesteru United v tuto chvíli není na pořadu dne, Leeds k tomu přes zájem United prostě nedá souhlas. Podle mě do konce sezóny zůstane na Elland Road, co bude potom ale bude zajímavé,” shrnuje novinář Dean Jones.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.