Slovák do Realu? Bílý balet lanaří i Brazilce na úkor Haalanda či osmifinalistu MS

Slovák do Realu? Bílý balet lanaří i Brazilce na úkor Haalanda či osmifinalistu MS

Španělská liga se sice kvůli světovému šampionátu nehraje, přesto v ní panuje čilý ruch. Hodně živo zdá se být v Realu Madrid, který nelení a přemýšlí nad možnými posilami. V hledáčku Carla Ancelottiho jsou velmi zajímavá jména. Podle goal.com jde i o slovenského reprezentanta Stanislava Lobotku, osmifinalistu MS Heung-Min Sona nebo vycházející brazilskou hvězdu Endricka.  

Osmadvacetiletý Lobotka, jenž hájí barvy italské Neapole, má s LaLigou zkušenosti, když několik let oblékal dres Celty Vigo. Nyní se by se mohl přesunou na výrazně prestižnější adresu.

Bílému baletu loňská sezona náramně vyšla, když získal titul a triumfoval i v Lize mistrů. V letošním ročníku si zajistil postup do vyřazovacích bojů milionářské soutěže a na domácí scéně je v těsném závěsu za první Barcelonou. Záložní řada ovšem stárne. Luka Modrič nebo Toni Kroos už přeci jen nepatří mezi žádné mladíky a Los Blancos musí myslet na budoucnost. Tou by mohl být právě Lobotka, za kterého je podle goal.com ochoten Real zaplatit 60 milionů eur.

Před pár měsíci bílý balet usiloval o Erlinga Haalanda, jenž nakonec zamířil do Manchesteru City. Nástupcem Karima Benzemy by se tak mohl místo norského šutéra stát teprve šestnáctiletý Brazilec Endrick. Jeho agent ovšem po Realu považuje, aby v případě, že se všechny strany dohodnou, byla ve smlouvě klauzole, na jejímž základě by španělský gigant v budoucnu nesměl typologicky velmi podobného Haalanda koupit. Ačkoli má v Manchesteru výstupní klauzoli astronomických 200 milionů eur, i tak jeho situaci totiž Real monitoruje.

Na San Bernabéu by se mohl brzy hlásit i Heung-Min Son, jenž v barvách Jižní Koreje na MS skončil v osmifinále, když se svými spoluhráči nestačil na silnou Brazílii. O šikovného ofenzivního borce Ancelotti stál již v létě a na tom se nic nezměnilo ani po pár měsících. Přetáhne třicetiletou oporu Tottenhamu Hotspur? Stačit by na to mělo 70 milionů eur.