Souček s Coufalem v nejistotě! Co jim hrozí?

Souček s Coufalem v nejistotě! Co jim hrozí?

Opory české reprezentace Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem nezažívají nejlepší časy. Špatné výkony West Hamu v Premier League totiž značně rozkývávají židli pod manažerem Davidem Moyesem, jenž mimo jiné oba borce z pražské Slavie přivedl. Bude si muset české duo zvykat na nového šéfa lavičky?  

Budoucnost Davida Moyese na střídačce anglického West Hamu je podle tribalfootball.com hodně nejistá. Zkušený trenér totiž po několika vydařených ročnících letos s týmem zdaleka nenaplňuje předpoklady a místo bojů o evropské poháry to vypadá spíše na bitvu o záchranu.

Po 15 kolech totiž mají kladiváři jen 14 bodů a nachází se těsně nad pásmem sestupu. Přitom loni na tom v této fázi soutěže byli výrazně lépe. Se sedmadvaceti body jim patřila čtvrtá příčka. Není se proto co divit, že je nyní nálada v kabině výrazně pochmurnější.

Trápení týmu se pochopitelně odráží i na statistikách hráčů. V ročníku 2020/21 nasbíral Souček ve 38 startech 10 branek a jednu asistenci, o rok později to bylo jen pět branek a jedna asistence v 35 utkáních. A letos? Zkušený záložník zasáhl do 15 ligových duelů, ve kterých se trefil jen jednou a jednu branku připravil.

Jeho parťák z pravé strany obrany si rovněž pohoršil. V první sezoně na ostrovech měl bilanci 34 ligových utkání, ve kterých nahrál na sedm branek. V další sezoně připravil čtyři trefy ve 28 střetech, ale v aktuálním ročníku naskočil pouze do devíti mačů, v nichž se do statistik ještě ani jednou nezapsal.

Šéf klubu David Sullivan tak pochopitelně nemůže být spokojený. Nejenže se mu nelíbí výsledky, ale zároveň se prý zhoršil jeho stav s Moyesem. Hlavním předmětem rozkolu má být výběr posil na přestupovém trhu.

V nejbližších dnech se sice žádné změny v trenérském štábu neplánují, ale pokud by se výsledky rychle nezlepšily, mohl by Moyes balit kufry.