Směna na trase Chelsea - Bayern? Blues si v Allianz Aréně vyhlédli Comana, opačným směrem chtějí poslat Pulisice

Směna na trase Chelsea - Bayern? Blues si v Allianz Aréně vyhlédli Comana, opačným směrem chtějí poslat Pulisice

Motivací Chelsea k transferu je vedle nesporných Comanových kvalit též končící smlouva amerického ofenzivního hráče. Pulišičovi končí po příští sezóně a o začínajících jednáních ani Američanovu zájmu prodloužit zatím nejsou ani zmínky.  

Velmi ambiciózní výměna mezi Londýnem a Mnichovem se podle webu Calcio Mercato připravuje v kancelářích na Stamford Bridge. Chelsea by podle informací obvykle dobře informovaného italského webu chtěla vyměnit svého Christiana Pulisice za francouzské ofenzivní křídlo Bayernu Kingsleyho Comana. Podle italských zdrojů si Chelsea od směny slibuje, že by oba hráči, jež jsou dlouhodobě považováni za obří talenty ale na klubové úrovni zatím nejsou schopni dlouhodobě zářit, mohli dostat impuls pro své kariéry, z čehož by profitovaly oba kluby. 

Pravdou je, že oba hráči už ve svých klubech kroutí několikátý rok, do základní sestavy Chelsea respektive Bayernu však stabilně nepronikli. Pulisic se k Blues připojil v roce 2019 a od té doby za klub nastoupil ve 133 zápasech a vstřelil za londýnský celek vstřelil solidních 26 gólů a k tomu si připsal 21 asistencí. Coman za Bayern Mnichov hraje ještě o dva roky déle, na svém kontě má 246 vystoupení, v nichž vstřelil 50 gólů a k tomu zaznamenal 61 asistencí. 

Vedle oživení obou hráčů formou nového impulsu si Chelsea od možného připravovaného transferu slibuje i vyhnutí se možným problémům s prodloužením smlouvy Pulisice, respektive se získáním protihodnoty za hráče, jehož hodnota se na trhu odhaduje aktuálně na sumu okolo čtyřiceti milionů eur. Pulisicova smlouva končí v létě 2024 a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by Američan měl velký zájem ji prodloužit. "Chelsea chce o nové smlouvě diskutovat a zjistit, zda Pulisic je otevřený tomu, aby zůstal i po roce, ale v tuto chvíli nemají pocit, že by to chtěl udělat," řekl pro GimmeSport jeden z insiderů obeznámený se situací.