Lednové výdaje Arsenalu? Rovných 50 milionů liber má pokrýt příchod dvou nových posil

Lednové výdaje Arsenalu? Rovných 50 milionů liber má pokrýt příchod dvou nových posil

Kdo by to byl před sezónou řekl, že londýnský Arsenal povede po podzimu tabulku v Premier League. Práce kouče Mikela Artety začíná přinášet ovoce, přestože cesta k trofeji je ještě dlouhá. Na Emirates Stadium se však tvoří zajímavá parta schopných hráčů a další posílení by mohlo přijít již během lednového okna.

Podle zpráv portálu Football Insider dostal Arteta od vedení klubu přislíbeno, že mu bude poskytnuta na zimní přestupové období částka ve výši 50 milionů liber. Arsenal se pak má zaměřit minimálně na dvě nové tváře, které mají nejen posílit kádr, ale i vypomoci zaplnit mezeru vzniklou marodkou.

Prioritou je najít vhodnou náhradu za zraněného Gabriela Jesuse, který se po svém příchodu z Manchesteru City stal jednou z klíčových tváří týmu. Brazilský útočník si ale poranil koleno na světovém šampionátu v Kataru ve skupinovém zápase proti Kamerunu.

Jednou z možností by mohlo být angažování Mykhayla Mudryka, jehož jméno je spojováno s Arsenalem již delší dobu. Hvězdička Šachtaru Doněck si však může ze zajímavých nabídek vybírat. Pata tlačí Gunners také v záloze, kde by mohl být Thomas Partey vystřídán čerstvou krví. V této souvislosti se skloňuje nejčastěji jméno Danilo.

Jednadvacetiletý mladík je vysoce obletovaným zbožím Palmeiras a očekává se, že velmi brzy zkusí své štěstí v Evropě. Arteta je jeho fanouškem a několikrát naznačil, že by si jej uměl ve své kabině představit.