Hložek by neřekl, že by byl z Německa vyvalený: Nechci první měsíce v Leverkusenu hodnotit úplně špatně

Hložek by neřekl, že by byl z Německa vyvalený: Nechci první měsíce v Leverkusenu hodnotit úplně špatně
OBSAHUJE VIDEO

69 minut v Německém poháru, 275 minut v Lize mistrů a 576 minut v bundelize. Toť podzimní vytížení dvacetiletého českého reprezentanta Adama Hložka v Bayeru Leverkusen, do jehož struktur se přesunul letos v létě ze Sparty za 13 milionů eur.

Také v Bay Areně 800 kilometrů od české metropole zakusil pendlování sestavou. Nejčastěji byl k zastižení na hrotu útoku, kde ho využíval i nový trenér Bayeru Xabi Alonso, nicméně prošel také křídelními posty či podhrotovou pozicí.

"Posty jsem střídal i ve Spartě. Pozic umím zahrát víc, ale na podhrotu se cítím nejlépe," připomněl v interview pro YouTube kanál @ceskarepre v rámci "Repre Talku" perspektivní ofenzivní mladík.

Po prvních pár měsících v zahraničí už se adaptoval. "S Patrikem Schickem je to pro mě lepší, vysvětlil mi, jak to zde celé funguje. Kapitán Lukáš Hrádecký navíc mluví slovensky," ozřejmil.

Přestože v novém klubu nedostal takovou porci minut jako na Letné, nijak tragicky to nebere a trochu s tím i počítal. "Nechci první měsíce v Leverkusenu hodnotit úplně špatně, věděl jsem, že to bude složité. Jako tým nemáme výsledky, o to je adaptace složitější. Ale na život jsem si zvykl a věřím, že zlomíme i výsledky a bude vše na dobré cestě," zůstal optimistou Hložek.

Ten v první polovině ročníku přetavil dvacet soutěžních startů v barvách Leverkusenu ve dva přesné zásahy a tři gólové asistence. Ani to nebyla na ofenzivní naději jeho typu žádná velká hitparáda.

"Neřekl bych, že jsem z přesunu překvapený nebo vyvalený, liga je rychlejší a náročnější. S tím jsem ale do Německa šel, abych se posunul fotbalově i jako člověk. Doufám, že výsledky budou lepší a ode mě budou přicházet góly a asistence," zakončil hráč momentálně dvanáctého týmu nejvyšší německé soutěže, jehož čeká o víkendu přípravný souboj s Glasgow Rangers.

Španělský outsider si vyšlápl na United, Fiorentina byla k Bolivijcům neúprosná, Inter přejel Salzburg