Týmový duch nebyl úplně takový jako v posledních dvou letech, komentuje horší časy West Hamu Souček

Týmový duch nebyl úplně takový jako v posledních dvou letech, komentuje horší časy West Hamu Souček

Druhá polovina roku 2022 nedopadla pro Tomáše Součka z West Hamu United podle představ a to i z individuálního hlediska. Se dvěma vstřelenými brankami v sezoně 2022/2023 totiž v žádném případě spokojený není.

"Musíme jako tým i já zlepšit, abychom dostali West Ham tam, kam patří, tedy nahoru. V Premier League se nám dvě sezony vydařily nad plán. Chtěli jsme v tom pokračovat, ale nechytili jsme začátek. Měli jsme také hodně změn v kádru, přišla řada nových hráčů, což předtím nebývalo zvykem a asi jsme se ještě tolik nesehráli. Také týmový duch nebyl úplně takový jako v posledních dvou letech. Teď máme měsíc, abychom se dali do kupy a tahali zase za jeden provaz. Neproměňovali jsme také vyložené šance, naopak jsme dost často inkasovali po individuálních chybách, to všechno se pak promítlo ve výsledcích. Máme na čem pracovat, abychom se zlepšili," pronesl v rozhovoru pro magazín Gól středopolař nyní šestnáctého celku anglické ligy.

Kritizován byl jak on, tak jeho o tři roky starší spoluhráč Vladimír Coufal, jenž odehrál v Evropské konferenční lize téměř stejnou minutáž jako za celou podzimní část v Premier League. "Na mě se snášela kritika kvůli gólům, že je nedávám jako dřív. Nasadil jsem si v první sezoně gólovou laťku až příliš vysoko a všichni po mně tady chtějí, abych to opakoval. Snažím se týmu pomoci, jak můžu, i když se nejedná o vstřelené branky. Vybojovanými míči, přihrávkami i góly, když to půjde. Pořád budu chtít hrát jako ty dva uplynulé roky, snad ten měsíc přípravy pomůže týmu i mně, že si formu z Evropské konferenční ligy přeneseme i do Premier League. I s respektem k ostatním týmům, na které jsme narazili ve skupině, je Premier League kvalitativně výš," upozornil exslávista.

Poslední soutěžní zápas před mistrovstvím světa kladivářům nevyšel, protože podlehli před vlastním publikem Leicesteru City (0:2). Tento týden ale v rámci přípravy přehráli Cambridge United a v dobrých výkonech budou chtít nepochybně pokračovat také v dalších přípravách proti Udinese a Fulhamu. O svátcích totiž svěřence skotského manažera Davida Moyese čeká městské derby na Emirates Stadium, kde je doma vedoucí Arsenal...

"Manažer Moyes říkal, že to, co jsme tady odvedli, je neuvěřitelné. Že na to bude vzpomínat on, celý West Ham ještě mnoho let a že je vděčný, že u toho vzestupu mohl být. Jsme jedna skupina, na kterou se kritika valí, musíme držet při sobě. Po covidové pauze, kdy se asi dva měsíce nehrálo, jsme to také otočili, protože jsme se v ní dobře připravili. Teď máme znovu šanci obrat zopakovat. Jako parta zažíváme nejen úspěchy, kdy nás všichni opěvují, tak i horší období, kdy jsme naopak kritizovaní," dodal kolega Rice, Zoumy, Aréoly, Paquety a spol.

Španělský outsider si vyšlápl na United, Fiorentina byla k Bolivijcům neúprosná, Inter přejel Salzburg