Mourinho žádá změnu, která ještě více podpoří kvalitu afrických mužstev na světových šampionátech

Mourinho žádá změnu, která ještě více podpoří kvalitu afrických mužstev na světových šampionátech

Pokud bylo MS v Kataru něčím výjimečné, pak obzvláště tím, jak se nám prezentovaly některé africké týmy. To nakoplo zejména Josého Mourinha, který apeluje na vedení FIFA, aby zvážilo razantní změnu, která ještě více podpoří tato mužstva.

Pokud nám mělo MS v Kataru něco ukázat, pak zejména to, k čemu dojde, když se vám sejde kvalita v jednom týmu. Takové Maroko mělo až nad očekávání zvučný kádr, který k překvapení všech došel až do semifinále.

Tažení Maroka je však dle známého portugalského kouče Josého Mourinha slabým zábleskem toho, čeho by byly schopny ostatní africké celky, kdyby jim neemigrovali hráči do jiných zemí.

„Chci, aby si lidé uvědomili, že jsou nám africké národní týmy všem rovné. Klidně se může stát, že by mohly celé MS vyhrát, jen kdyby se jim hráči nerozutekli do jiných krajin.

Mohu vám uvést mnoho, mnoho příkladů, kdy se hráč rozhodne reprezentovat jinou zemi, než ve které se narodil. To pak ovšem drolí kvalitu a stává se, že tato hvězdná jména působí v už tak papírově silných mužstvech.

Co se mě týče, tak já vím, že to zní pošetile a možná to i někoho urazí, ale osobně bych nařídil, aby FIFA zavedla pravidlo, že hráč nemůže reprezentovat jinou zem, než ve které se narodí. To byste pak viděli, jak Afrika začne dominovat a jak MS přestane být tak jednostranné,“ prohlásil Mourinho na tiskové konferenci.