MS jsem si obecně užil, ale ti rozhodčí byli děsní, hodnotí Fernandes

MS jsem si obecně užil, ale ti rozhodčí byli děsní, hodnotí Fernandes

Bruno Fernandes byl součástí portugalského výběru, jemuž bylo mnohými bookmakery a sázkaři dle papírových předpokladů souzeno dojít až do finále. Družina trenéra Fernanda Santose ovšem skončila již ve čtvrtfinále, kde je těsným rozdílem 0:1 přemohlo Maroko. To vše kvůli „chybě rozhodčího“.

Kdo si vzpomíná na pozápasové ohlasy, prakticky celá soupiska si stěžovala na argentinského rozhodčího Tella, který byl údajně FIFOU „nastrčený“, aby všemi možnými prostředky zastavil blahodárnou jízdu portugalské reprezentace, která pro samotnou Argentinu, jíž fandí většina FIFA členů, představovala velkou hrozbu. Tak zněly názory z kabiny vyřazeného týmu, který se nemohl smířit s tím, že padl s „nevýrazným“ Marokem.

Říká se, že po čase emoce v každém člověku poleví, což je sice pravda, ale ta pachuť na jazyku zůstává dodnes. Bruno Fernandes se pomalu vrací do Manchesteru, aby navázal na tréninky se svými klubovými spoluhráči, ale zklamání se v jeho hlase stále nezapře.

„Mistrovství světa jsem si obecně užil. Jedná se o mimořádnou událost a mně bylo ohromnou ctí se jí účastnit. Bohužel jsme ale chtěli více, což nebylo možné ze dvou důvodů. Zaprvé jsme neproměňovali šance, které jsme si vytvářeli, a zadruhé si ani určitá část lidí nepřála, abychom postoupili,“ prohlásil Fernandes pro portugalský kanál A Bola. Nechtěl cíleně nikoho jmenovat, ačkoliv každý asi pochopil, kam tím míří.

„Je velmi zvláštní, že zrovna nás dostal na starost rozhodčí, jehož tým právě došel do finále a v jehož kádru se nachází člověk, kterému každý přeje, aby vyhrál zlato. Nebudu tu osočovat žádné konkrétní osoby, teď už na to kašlu, jen mi to prostě nesedí. Obrázek ať si lidé udělají sami, všichni máme názor. Toto je ten můj,“ doplnil evidentně uražený hráč.