Bellingham za Haalandem? To by se pokladník pořádně prohnul, ale směřuje to k tomu

Bellingham za Haalandem? To by se pokladník pořádně prohnul, ale směřuje to k tomu

V kádru Citizens by se kromě Guardioly, na jehož adresu se několikrát pochvalně vyjadřoval, potkal i s Erlingem Haalandem, jenž do bleděmodré části Manchesteru zamířil z Borussie Dortmund v létě a rázem se stal oporou střílející gól za gólem. Nyní by se po stejné trase za svým někdejším spoluhráčem mohl vydat Bellingham.  

Udělat z Manchesteru City neporazitelnou mašinu na trofeje? To je podle všeho hlavní cíl vedení klubu v čele s Pepem Guardiolou, který by měl na Etihad Stadium podle goal.com vyjednávat o prodloužení smlouvy. I to je podle všeho jedním z hlavních es při námluvách s Judem Bellinghamem.

Přesunu anglického reprezentanta, který na sebe v tom nejlepším možném světle upoutal na světovém šampionátu v Kataru, zpět za kanál La Manche nahrává celá řada indicií.

„Manchester City vždy usiluje o top hráče, kterým Jude Bellingham je. Pep Guardiola se navíc v minulosti mnohokrát nechal slyšet, že se mu Bellingham líbí. V klubu by se na něj finanční prostředky určitě našly. Navíc projekt, který jsou hráči schopni nabídnout, se mu jistě bude zamlouvat,“ prozradil uznávaný sportovní novinář Peter O´Rourke.

Teprve devatenáctiletý středopolař má ve Vestfálsku smlouvu do června 2025. Specializovaný server transfermarkt odhaduje jeho cenu na 100 milionů eur, což z něj dělá nejhodnotnějšího hráče Bundesligy, ale Citizens by zcela jistě vyšel ještě dráž.

V letošním ročníku naskočil do 15 ligových klání, ve kterých dal tři branky a na další dvě nahrál. Jeho bilance v Kataru pak byla pět startů, ve kterých se podílel na dvou přesných zásazích (1+1).

Kromě Manchesteru City se o jeho služby uchází také Liverpool nebo Real Madrid.