Nejlepší současný dorostenec Baníku? Netradčně byli oceněni dvě naděje a šéf akademie vysvětluje proč...

Nejlepší současný dorostenec Baníku? Netradčně byli oceněni dvě naděje a šéf akademie vysvětluje proč...

Mládežnická akademie Baníku Ostrava vyhlašovala nejlepší hráče jednotlivých kategorií včetně žáků a přípravky. My se však nyní zastavíme v dorostu, odkud to je do třetiligové rezervy, případně do prvoligového áčka, vůbec nejblíže...

Cenu pro "Dorostence roku" si výjimečně odnesli hned dva mladíci - slezští odborníci ji udělili jak Martinu Hrubému, tak Matěji Šínovi.

"O výsledcích této ankety rozhodují trenéři akademie. Letošní vyhlášení bylo výjimečné v tom, že jsme udělili dvě ceny pro Dorostence roku. Vedle Martina Hrubého, který na sobě udělal velký kus práce, si ji zasloužil také Matěj Šín. Jednak za to, jakým způsobem na sobě pracoval, dokud mu to zdraví umožňovalo. A pak také za to, jakou sílu a vůli prokázal a nadále prokazuje v souboji se zákeřnou nemocí a nyní po uzdravení ve snaze vrátit se zpět a být platnou součástí Baníku Ostrava. Matěj je velkou inspirací každému člověku, jemuž osud postaví do cesty podobně těžkou překážku. Blahopřání si ale zaslouží nejen on, ale všichni ocenění," uvedl na stránkách fcb.cz šéf ostravské akademie Roman Holiš.

Osmnáctiletý teenager Šín, který byl největším objevem minulé zimní přípravy FCB, musel kvůli diagnostikovanému onkologickému onemocnění přerušit kariéru uprostřed letošního roku. Už několik týdnů je však zpět v zápřahu. "Matěj začal s tréninkem, absolvoval první zátěžové testy. Opatrnost je samozřejmě nadále naprosto nezbytná a Matěj stále zůstává pro lékařským dozorem, nicméně je to signál, že vše zatím jde, jak má, a Matěj je a bude v pořádku. Má před sebou hodně práce, všichni věříme, že ji zvládne," doplnil Luděk Mikloško.

Stejně starý brankář Hrubý si před pár dny plácl s vedením na novém kontraktu, který ho má na současné adrese udržet až do léta 2026. "Přesvědčil nás svým přístupem i výkony a věříme, že usilovnou prací dokáže postupně naplňovat své možnosti. Samozřejmě má stále ještě na čem pracovat a co zlepšovat, ale vidíme v něm perspektivu do budoucna," zakončil funkcionář, jenž ve funkci v průběhu podzimu vystřídal Aloise Grussmana.

Foto: FC Baník Ostrava

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.