Vrba na lovu, do Zlína usilovně hledá střelce. Ztraceného syna zpátky nepřiláká, na mušce má ale bombarďáky Sparty!

Vrba na lovu, do Zlína usilovně hledá střelce. Ztraceného syna zpátky nepřiláká, na mušce má ale bombarďáky Sparty!

Dostal nelehký úkol zachránit Zlín ve Fortuna:lize, dobře ale ví, že bez posil to nepůjde. Především bez těch do ofenzivy, v níž Moravané na podzim dost tápali. Jejich nový kouč Pavel Vrba tak už začal usilovně hledat střelce. Zvlášť když Afričan Lamin Jawo sbalil kufry a zmizel do Mladé Boleslavi. Kdo bude ten, jenž místo něj obsadí místo na hrotu a začne střílet góly? Návrat ztraceného syna se konat nebude, v hledáčku zkušeného kouče však uvízla dost velká jména. Navíc skoro všem vlálo "S" na prsou.

Po statném útočníkovi, který na hrotu dokáže hrát zády k bráně, marně volal už Vrbův předchůdce Jan Jelínek. Příchod takového hráče se pro něj stal hlavním požadavkem léta, vedení klubu ale jeho tužby nevyslyšelo. I proto vstřelil jeho soubor na podzim jen 15 ligových gólů, i proto zimuje předposlední.

Zachránit ho má právě Vrba. Zkušený bard, který po výbuchu v Ostravě dostal další šanci. A nehodlá ji promrhat. Proto žádá příchod kvality. Kanonýra, jenž se minimálně vyrovnání Lawovi, spíš však bude ještě lepší.

Podle očekávání se zájem Zlínských stočil k jejich bývalému šutérovi Tomáši Poznarovi, jeho návrat z poslké Termaliky se však konat nebude. Na mrtvém bodě navíc uvízla i jednání s forvardem Slovácka Ondřejem Šašinkou, Vrba ale hledá dál. A podle informací Deníku Sport míří hodně vysoko. 

V jednání je stále příchod Libora Kozáka. Zkušeného útočníka, jenž na podzim oblékal dres Slovácka. Klíčovým mužem se tam ovšem nestal, navíc si příliš nesedl s koučem Martinem Svědíkem. Chtělo by se mu teď vydat na záchranářskou misi do Zlína? Možná ano, Vrba má však v plánu B. A ten je možná ještě atraktivnější než "áčko". 

Matěje Pulkraba z německého Sandhausenu a sparťana Lukáše Juliše! Právě tyhle dva útočníky pevně spjaté s pražskou Letnou má mít nyní na mušce!

"Potřebujeme udělat někoho dopředu, kdo by dokázal dát branky a byl rozdílový. Bavíme se o tom skoro každý den. Situace na trhu je navíc obtížnější, navíc byla dlouhá pauza kvůli mistrovství světa. Doba není jednoduchá, moc přestupů se nedělá,“ citoval Sport generálního manažera Trinity Zlín Zdeňka Grygeru.

Pulkrab s Julišem by jeho problém mohli elegantně vyřešit. Prvně jmenovaý sice na podzim v Sandhausenu ani jednou neskóroval, o to víc je ale motivován začít góly sazet zase v Česku. Zájem o něj mely projevit Pardubice, tam jít ale odmítl. 

Co se týče Juliše, ten stále patří do kádru Sparty, ani jemu ovšem první část sezony moc nevyšla. Za Letnské naskočil do osmi utkání, v nichž vstřelil jeden gól, trenér Brian Priske s ním nepočítá. To Teplice, Olomouc či Pardubice zájem mají. Teď si do řady stoupl i Vrba.