Sparta se snaží domluvit spolupráci s Lopatou, společně se pokusí prokopat k titulu

Sparta se snaží domluvit spolupráci s Lopatou, společně se pokusí prokopat k titulu

Nejedná se o žádný vtip, nechystají se žádné výkopové práce, ale makat se skutečně bude. Sparta si totiž podle informací eFotbal.cz vyhlédla posilu z Anglie, která by mohla přijít na post středního obránce. Její potenciál je připravena vyvážit zlatem.

Kacper Lopata je jedenadvacetiletý mládežnický polský reprezentant, který už má na svůj věk poměrně dost zkušeností se zahraničními angažmá. V roce 2019 si jej najal Brighton & Hove Albion, který jej poslal na hostování do Whitehawku a Zaglebie Sosnowiec.

Na konci sezony 2019/20 Brighton mladého hráče uvolnil do Sheffieldu, odkud byl následně poslán na hostování do Southendu United. Tato rok a půl trvající výpůjčka se nakonec změnila v trvalý přestup. Sparta tedy bude jednat s týmem z páté nejvyšší anglické soutěže.

O Lopatovi se Sparta dozvěděla díky svému skautskému oddílu. Současné indicie nám říkají, že by se zprvu mohlo jednat o posilu pro B-tým, odkud by posléze putovala k áčku.

Tržní hodnota 195 cm vysokého polského stopera je 150 tisíc euro, tedy přibližně 3,6 milionů korun. Hráč má se Southendem United platnou smlouvu až do června roku 2024, a proto se dá předpokládat, že by si klub v případě přestupu říkal o něco vyšší částku. Záležet nyní bude na obou stranách, jak se mezi sebou domluví.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.