Ekstraklasa padá. Čermák sice po šesti letech svlékne dres Plzně, nicméně kvůli velkému zájmu Bohemians

Ekstraklasa padá. Čermák sice po šesti letech svlékne dres Plzně, nicméně kvůli velkému zájmu Bohemians

Osmadvacetiletý středopolař Aleš Čermák už si na tuzemské mapě zahrál za pět klubů - kromě Sparty, jež ho vychovala a Plzně, které patří, jde o Mladou Boleslav, Hradec Králové a Loko Vltavín.

V zimním přestupovém okně se mohl dvojnásobný šampion FORTUNA:LIGY z let 2018 a 2022 poprvé podívat do zahraničí a to z důvodu slabého herního vytížení pod hlavním trenérem Viktorie Michalem Bílkem.

Západočeská konkurence může za to, že si za celý ligový podzim připsal pouhých 229 odehraných minut, s tím, že v Lize mistrů si během šesti zápasů zahrál během tří střídání jen 30 minut čistého času.

Bývalý mládežnický reprezentant Česka, o němž svého času vyprávěl Patrik Schick jako o "novém Marku Matějovském", se totiž podle informací Sportowefakty ocitl na seznamu Widzewu Lodž, což je aktuálně třetí celek tamní Eskstraklasy, jehož trenérsky řídí Janusz Niedźwiedź.

Protože čtyřnásobnému mistrovi Polska padl možný podpis Dani Ramíreze ze Zulte Waregem, příchod Čermáka nebyl žádnou science-fiction. Tím spíš, že má odchovanec letenského "S" v Doosan aréně platnou smlouvu už jen do června 2023.

Týmu, v jehož záložní řadě tvrdí muziku bývalý hráč Dukly, Plzně či Karviné Marek Hanousek, začíná jarní část 28. ledna domácím střetem s Pogonem Štětín, nicméně pravděpodobně to bude bez Čermáka.

Ten nakonec setrvá v nejvyšší domácí soutěži, protože dostal svolení trénovat s Bohemians Praha 1905. Detaily jeho příchodu do Ďolíčku oba kluby doladí v prvnich dnech roku 2023. ”S Alešem jsme se domluvili a má od nás souhlas, aby zahájil zimní přípravu právě s Bohemkou, která má o jeho angažování velký zájem. Na začátku nového roku pak budeme společně řešit detaily a finální podobu jeho působení v Ďolíčku,” ozřejmil sportovní ředitel Viktorie Daneil Kolář, jehož slova vyšla na fcviktoria.cz.

Necelých 160 milionů korun pro Slavii a smlouva do roku 2026. Za Hrošovským sviští expres Sor