Exslávista Sima poprvé skóroval ve francouzské lize v dresu Angers

Bývalý útočník pražské Slavie Abdallah Sima ve francouzské lize poprvé skóroval, zároveň si ale dal vlastní gól. Jeho tým Angers podlehl v 17. kole Lorientu 1:2, v Ligue 1 prohrál podeváté za sebou a zůstal poslední.

Sima čekal na první trefu za Angers 14 ligových zápasů. Dočkal se ho v 10. minutě, kdy si naskočil na rohový kop a hlavou otevřel skóre. V 79. minutě však jednadvacetiletý Senegalec stejným způsobem překonal vlastního brankáře Bernardoniho. Za dalších devět minut dokonal obrat Le Fée.

Sima je v Angers na hostování z Brightonu, který ho v létě 2021 vykoupil ze Slavie za zhruba 200 milionů korun. V Brightonu ale stále čeká na debut, jelikož ihned po příchodu do Anglie odešel hostovat do druholigového Stoke, i kvůli sérii zranění se však neprosadil. Dohromady odehrál pouze 123 minut.

Dvojnásobný senegalský reprezentant se stal objevem sezony 2020/21. K prvnímu týmu Slavie se připojil až v průběhu podzimní části, přesto stihl nasázet 11 ligových branek. Další čtyři přidal v Evropské lize, kde pomohl Pražanům k postupu do čtvrtfinále.