Van Dijk se odmítá vzdát titulových nadějí a zasílá Arsenalu důrazné varování

Van Dijk se odmítá vzdát titulových nadějí a zasílá Arsenalu důrazné varování

Liverpoolu momentálně v Premier League náleží šestá příčka a na vedoucí Arsenal ztrácí propastných patnáct bodů. Přesto je ve fotbalovém světě možné vše, a proto se ani Virgil van Dijk nehodlá vzdát vidiny zisku titulu.

Družina trenéra Jurgena Kloppa vstoupila do nového ročníku nejhůře, jak si představovala. Po třech zápasech měla na kontě pouhé dva body a formu začala nabírat teprve až nedávno. Jak se německý stratég nechal slyšet, za nečekaný úpadek mohla hlavně zranění, ale také špatný přístup ze strany hráčů, od kterých očekával více.

Krátce před reprezentační pauzou však došlo k průlomu, Reds se opět dostali do tempa a to si drží i přes Vánoce po MS. Po posledním skalpu se dokonce ústřední člen obranných linií Virgil van Dijk neubránil burcujícímu proslovu.

„Co se naše skupina znova sešla dohromady, je na ní cítit, že je plně motivovaná. Všichni chceme dát zapomenout na ten špatný vstup do sezony a nechat vyniknout naše kvality. Vím, že se musíme držet nohami na zemi a nemůžeme vykřikovat, že si jdeme pro titul, ale jsme Liverpool a nic jiného se od nás neočekává!“ sdělil van Dijk během tiskové konference.

„Musíme jít postupně, krůček po krůčku. Důležité pro nás je vyhrát vždy další zápas, což je pro tuto chvíli ten s Brentfordem. Chápeme, chybí nám mnoho bodů na Arsenal (15), ale sezona, zejména v Anglii, umí být šílená. Občas dokonce velmi šílená,“ nastínil, že se pokusí první příčku tabulky ještě doběhnout.