Eto´o spustil kamerunskou čistku! Testem neprošla většina reprezentantů

Eto´o spustil kamerunskou čistku! Testem neprošla většina reprezentantů

S vervou se do očisty dobrého jména kamerunského fotbalu pustil prezident tamní federace Samuel Eto´o a jak to vypadá, nebude to nic snadného. Na jeho pokyn se provádí věkové testy hráčů a světe div se, přišlo se na podvody. Z kádru národního týmu do 17 let bylo kvůli tomu vyřazeno 21 ze 30 hráčů, uvedl svaz v oficiální tiskové zprávě.  

Podle vyšetření zápěstí magnetickou rezonancí, která na základě analýzy zralosti kostí s velkou přesností určí, komu už 18 let bylo a komu ne, neměla většina reprezentantů v týmu co dělat.

Tímto testem neprošlo 21 ze 30 hráčů, což pochopitelně způsobilo velký poprask. Ostatně o věku řady afrických hráčů se v minulosti spekulovalo i na klubové úrovni.

Vedení kamerunského svazu má nyní plné ruce práce, aby udělalo novou nominaci. Zcela jistě se u borců, kteří pozvánku obdrží, můžeme těšit na další vyšetření. Nyní by si už ale funkcionáři měli na podobné machinace dát pozor.

Eto´o, který v minulosti oblékal dresu Barcelny nebo Interu Milán, sedí ve vedení svazu od roku 2021. Právě boj s podvody týkající se věku hráčů v mládežnických týmech si vytyčil jako jeden z hlavních cílů. Již v létě probíhaly rozsáhlé testy, které odhalily jména 44 reprezentantů, kteří v dané věkové kategorii neměli co dělat.