Nový cíl Dortmundu do zálohy. Perspektivní varianta se rýsuje, pokud Bellingham zvedne kotvy

Nový cíl Dortmundu do zálohy. Perspektivní varianta se rýsuje, pokud Bellingham zvedne kotvy

Bundesligový gigant Borussia Dortmund si dlouhodobě zakládá na práci s mládeží, proto asi nikoho nepřekvapí, když některou hvězdičku vychová, zpeněží a finance částečně použije na příchod dalšího perspektivního zboží. Podobný scénář by se mohl opakovat, pokud vestfálský klub opustí anglický mladík Jude Bellingham, který je spojován hned s celou řadou evropských velkoklubů.

Podle informací španělského portálu Defensa Central je možnou náhradou za Juda Bellinghama osmnáctiletý mladík Nico Paz.

Produkt mládežnické akademie Realu Madrid začal svou kariéru v San Juanu, poté sbíral herní zkušenosti v Deportivo Tenerife. Před více než šesti lety se připojil k Bílému baletu, kde jeho kariéra pozvolna stoupá.

Dospívající zázračné dítě se před dvanácti měsíci prosadilo v La Fabrice, poté se posunulo do Realu Madrid Castilla. Nico Paz je také pod drobnohledem italského stratéga Carla Ancelottiho, který by jej chtěl od léta zkusit začlenit do svého týmu.

Jiného názoru je ale Dortmund, který chce využít toho, že právě Real má eminentní zájem o Bellinghama. Součástí možného transferu by měl být přesun Paza na Signal Iduna Park.

Nedávné zprávy ze Španělska a Něměcka potvrdily domněnky, že Bílý balet se tento měsíc pokusí zajistit dohodu o letním přestupu. Borussia naopak cítí, že by mohla získat dalšího perspektivního mladíka, kterého by po čase náležitě zpeněžila.