Kouč Američanů na pranýři za hloupost, kterou provedl před 31 lety. Nakopl svou manželku!

Kouč Američanů na pranýři za hloupost, kterou provedl před 31 lety. Nakopl svou manželku!

Americká fotbalová federace U.S. Soccer začala vyšetřovat trenéra mužského národního týmu Gregga Berhaltera kvůli 31 let starému incidentu. V roce 1991 Berhalter při hádce kopnul do nohou svou současnou manželku.

Kouč a jeho žena zveřejnili prohlášení, v němž Berhalter uvedl, že se z "ostudné" události z mládí poučil. Dvojice se na sedm měsíců rozešla, ale poté se dala opět dohromady a nedávno oslavila 25 let od svatby. Společně mají čtyři děti.

"Na podzim roku 1991 jsem potkal svou spřízněnou duši Rosalind. Jednoho večera jsme popíjeli v místním baru a dostali jsme se do vyhrocené hádky. Zvrhlo se to a kopnul jsem ji do nohou. Pro mé tehdejší chování neexistuje omluva. Byl to ostudný okamžik, kterého dodnes lituji," uvedl devětačtyřicetiletý trenér a bývalý americký reprezentant.

Berhalter uvedl, že o tři desetiletí staré události řekl organizaci U.S. Soccer v prosinci během mistrovství světa člověk, jenž tvrdil, že má informaci, která kouče "zničí". Americký tým na MS vypadl v osmifinále s Nizozemskem.

Americká federace v souvislosti s vyšetřováním oznámila, že se bude zabývat tím, kdo povede národní mužstvo během lednového přípravného kempu. Rozhodnutí oznámí v příštích dnech.