Další posun v otázce budoucnosti Riceho? Kladiváři souhlasí s jeho uvolněním, ale chtějí tvář Citizens

Další posun v otázce budoucnosti Riceho? Kladiváři souhlasí s jeho uvolněním, ale chtějí tvář Citizens

Výsledkový propad West Hamu by mohl otevřít vstřícnost klubu uvolnit ze svého područí některé opory. V případě Declana Riceho by se jednalo jednoznačně o ztrátu, ale Kladiváři přeci jen podle listu The Sun zvažují jeho prodej. Velkým zájemcem je Manchester City, kterému byl přednesen požadavek zahrnující i přesun opačným směrem.

Declan Rice je obletovanou hvězdnou na Ostrovech, která nepochybně již West Ham přerostla. Uvědomuje si to i vedení londýnského klubu, které za svou hvězdičku požadovalo doposud nemalé peníze. Anglický reprezentant byl hojně spojován s Citizens již v létě, ale k transferu nakonec nedošlo.

Nyní se zdá, že cesta by mohla vést přes výměnu s doplatkem. Kladiváři se netají zájem o defenzivního záložníka Kalvina Phillipse. Ten přišel na Etihad Stadium v létě z Leedsu za 42 milionů liber, ale svůj potenciál zatím v barvách Manchesteru City nenaplnil.

Díky tomu čelí nejisté budoucnosti, čehož chtějí Kladiváři využít ve svůj prospěch. Jeho příchod by mohl navíc ohrozit pozici Tomáše Součka v týmu. Český reprezentační kapitán je během právě probíhající sezóně pranýřován veřejností a ostrovními experty za nedostatečné výkony.

O služby Riceho se zajímá taktéž londýnský Arsenal, ale britský tisk nedává tomuto směru příliš šancí. Manchester City by si tedy nakonec mohl prosadit svou, i když i tak se nebude jednat o malou investici.