Baránek: Že mi zavolá Svědík, jsem vůbec nečekal. Rozhodování bylo jednoduché

Baránek: Že mi zavolá Svědík, jsem vůbec nečekal. Rozhodování bylo jednoduché

Svou hráčskou kariéru měl Jan Baránek rozjetou více než slibně, ale kvůli zranění musel nakonec kopačky pověsit předčasně na hřebík. Vítěz ankety Fotbalista roku v kategorii Talent roku 2014 však na fotbal nezanevřel. V roli asistenta trenéra naposledy působil v Baníku Ostrava, nyní bude sbírat zkušenosti pod taktovkou Martina Svědíka ve Slovácku.

Nabídka přišla z nenadání a bez váhání ji přijal. „Že mi Martin Svědík zavolá, jsem vůbec nečekal. Pro mě bylo rozhodování jednoduché. První věcí byl fakt, že mě Martin Svědík v minulosti trénoval. Na to období vzpomínám moc rád. A když se podívám na jeho trenérskou kariéru, tak je úspěšná, což já chci taky. Pracovat po jeho boku pro mě může být velice přínosné. Na spolupráci s ním se nesmírně těším. Těšil jsem se i na to prostředí. Taťka se v Uherském Hradišti narodil, nějaké kořeny a rodinu tady mám. Babička pochází z Jarošova, takže ještě nějaké tetičky tady jsou,“ nechal se slyšet devětadvacetiletý Baránek, který během hráčské kariéry působil v Ostravě či Plzni.

V Uherském Hradišti doplnil tým, kde kromě hlavního trenéra Svědíka působí ještě Josef Mucha a jan Palinka. „V kádru je nyní třiadvacet hráčů, tři gólmani, takže nás trenérů je teď akorát. Já chci být nápomocný při tréninkovém procesu, při zápasech. Nic měnit nechci. Nastavené je to dobře. V Ostravě jsem byl zvyklý pracovat s mladými kluky, kterým jsem se snažil radit, povzbudit je, když nenastupovali pravidelně. Chtěl jsem, aby i když nehráli, makali pořád naplno, přidávali si a i volný čas obětovali tréninku,“ pokračoval v rozhovoru pro klubové stránky Slovácka.

Jako samozřejmost bere nutnost pracovat s daty a moderními technologiemi. „Tyto věci jsou součástí fotbalu delší dobu. Ještě když jsem hrával, tak nás zajímalo, kdo kolik naběhal a podobně. Teď se to posunuto ještě někam jinam. Důležitá je intenzita, další atributy. Dneska už každý trenér pracuje s daty a statistikami. Je to dál než před dvaceti lety, kdy se s tím u nás začínalo, protože právě těmito detaily se fotbal posouvá, vyvíjí. Žádným specialistou ale na tyto věci nejsem. Chci se věnovat všemu. Hlavní bude, abychom se v realizačním týmu všichni shodli, poslední slovo však vždycky má hlavní trenér. Chci si však říct svůj názor a být třeba i oponentem,“ dodává Baránek.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.