Hübschman: Těch zápasů, které baví, ať nás nebo lidi nebylo teď moc. Motivace je zachránit Jablonec v lize

Hübschman: Těch zápasů, které baví, ať nás nebo lidi nebylo teď moc. Motivace je zachránit Jablonec v lize

Ve svých jednačtyřiceti letech patří k nejstarším hráčům v lize, přesto je stále neotřesitelnou oporou severočeského Jablonce. Na Střelnici však na podzim odehrál jen sedm ligových zápasů, neboť od září laboroval se zlomeným zápěstím ruky. Dlouholetý kapitán Jablonce však o motivaci nouzi nemá, neboť svému týmu chce pomoci v udržení v české nejvyšší soutěži.

V lize odehrál již 323 zápasů a od roku 2014 je výraznou tváří Jablonce. Někdejší český reprezentant se zkušenostmi z ukrajinské ligy, kde hájil barvy Šachtaru Doněck tuší, že se konec jeho kariéry blíží, ale zatím pověsit kopačky na hřebík nechce.

„Musím říct, že se zatím cítím dobře. Ruku rozhýbávám a na fotbal to jde. Dá se říct, že bych měl být už stoprocentní pro to, abych se mohl zapojit,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro klubové stránky Jablonce lídr kabiny, který s týmem zůstal i během své herní absence.

„Čtrnáct dní jsem tomu nechal klid, otřesy tomu nedělaly dobře. Furt jsem byl ale v kontaktu s týmem. Viděl jsem každý den trénink. Viděl jsem, jak se tým připravoval, jakou má filozofii, představu a jak se připravuje na víkend. Ne všechny ty víkendy se povedly, výsledkově i postavením to určitě dobrý podzim nebyl,“ neubránil se negativnímu hodnocení první poloviny sezóny.

Čtrnácté místo v tabulce předurčuje jeho tým k jarnímu boji o záchranu, přesto se neobává, že by se se spoluhráči nedokázal popasovat s tlakem. „Pod ním jsme furt. Nepamatuju si zápas, který by nebyl důležitej. Je to náš život, my jsme si toto povolání vybrali a každý musí vědět, že pod tlakem bude vždycky. Žádnej zápas nebude jednoduchej, žádnej zápas nebude takovej, že trenér přijde a řekne, že to není důležité, že si ten fotbal můžeme jít užít,“ pokračoval zkušený obránce.

V posledních letech se často probírá případný konec jeho kariéry, který doposud vždy odmítl se slovy, že bude pokračovat, dokud jej bude bavit hrát fotbal. Nadšení z něj zatím nevyprchalo, i když výsledky se nedostavují. „Jen mě netěší ta situace v tabulce, kdy se druhým rokem plácáme tam dole. Není to nic příjemného. Těch zápasů, který baví, ať nás nebo lidi nebylo teď moc. Teď je motivace zachránit Jablonec v lize,“ uzavřel Hübschman.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.