Zahraniční posily Sparty: Kdo je kdo a proč na ně trenér Priske vlastně ukázal?

Zahraniční posily Sparty: Kdo je kdo a proč na ně trenér Priske vlastně ukázal?

Nebývá u Sparty pravidlem, aby v této fázi přípravy měla po kupě už všechny vytoužené posily. Nyní se to ale stalo realitou. Ještě předtím, než letadlo s armádou Briana Priskeho nabere směr španělská Marbella, podepsalo vedení klubu příchod hned čtyř nových tváří. Všechny z ciziny, byť cíl stavět kádr hlavně na fotbalistech s českým pasem se tím podle sportovního ředitele Tomáše Rosického nemění. Kdo je kdo ze čtyř zahraničních mušketýrů a proč si je Sparta vyhlédla?

1) Kaan Kairinen (25 let, záložník)

Jako první dorazil pracovitý seveřan, jehož si do týmu vyžádal přímo trenér Brian Priske. Kairinen prošel všemi finskými mládežnickými výběry, v roce 2019 naskočil i do áčka a připsal si tam zatím sedm zápasů. Na klubové úrovni hrál v minulé sezoně za norský Lilleström, kde ve 22 duelech vstřelil jeden gól, k němu přidal tři asistence.

Jeho hlavní devízou ve středu zálohy je vyváženost mezi útočnou i defenzivní složkou, schopnost rychle měnit těžiště hry. Navíc je velmi obstojný v zahrávání standardek.

“Trochu ho znám ještě z Midtjyllandu, kde jsem ho potkal jako velmi mladého kluka. Od té doby se hodně posunul, začal na sobě tvrdě pracovat a vybojoval si přestup do Norska, kde patřil k nejlepším hráčům. Je to bojovník, jaké potřebujeme,“ oceňuje jeho příchod Priske.

Zdroj foto: AC Sparta Praha