Prosadí se Van Buren naplno ve Slavii? V Edenu chce navázat na střelecké hody z Liberce

Prosadí se Van Buren naplno ve Slavii? V Edenu chce navázat na střelecké hody z Liberce

Mick Van Buren patří v kádru Slavie mezi služebně nejstarší. Do Edenu přišel v roce 2016, ale přestože si za víc než šest let hlavně díky příkladné bojovnosti udělal dobré jméno u fanoušků, pevnou pozici v týmu si vybudovat nedokázal. Změnit to chce teď, když se do Slavie vrací po mimořádně povedeném podzimním hostování v Liberci.

Třicetiletý Nizozemec platí ve Slavii za neúnavného buldoka, který na hřišti nechá všechno. Zároveň ho ale celým slávistickým angažmá provází slabší produktivita. I proto se ve Vršovicích nikdy naplno neprosadil a plnil spíš roli náhradníka, případně hostoval v nizozemském Haagu, v Českých Budějovicích nebo naposledy v Liberci.

A právě půlrok pod Ještědem se Van Burenovi mimořádně vyřadil. V lize nastřílel za Slovan devět gólů, čímž téměř vyrovnal počet ligových branek za celou dobu ve Slavii. A dobrou formu by si Van Buren chtěl přenést i do Slavie, kde si teď v zimě znovu snaží vybojovat místo v sestavě.

"V lize jsem dal devět branek, další tři pak v poháru. Dařilo se mi, s výkony i vytížením jsem byl hodně spokojený. Doufám, že se mi podaří přenést moji podzimní formu i do Slavie. Věřím, že to půjde," řekl Van Buren pro klubový web po přípravném utkání proti Hradci Králové.

Právě nedělní zápas s Východočechy byl pro Van Burena první v sešívaném dresu od loňského léta. Sešívaní vyhráli 1:0 díky gólu Usora a Van Buren měl v první půli dvě zajímavé šance, ale neproměnil je.

"Škoda, že to tam nepadlo. Z té druhé měl padnout gól. Doufám, že už to bude jen lepší," řekl nizozemský útočník.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.