Matouškovi se líbí, jak se teď Bohemians 1905 zvedají: Proč by se tu za pár let nemohla hrát třeba Evropská liga?

Matouškovi se líbí, jak se teď Bohemians 1905 zvedají: Proč by se tu za pár let nemohla hrát třeba Evropská liga?

Čtyřiadvacetiletý expres Jan Matoušek si vybral v Bohemians Praha 1905 číslo 10 a to z toho důvodu, že jeho oblíbenou sedmnáctku má v Ďolíčku třicetiletý univerzál Martin Hála a se zmíněnou desítkou sám hrával v dorostu.

Zatím sice u Botiče ze Slavie pouze hostuje, nicméně kmenovým hráčem zelenobílých barev se stane už v polovině roku 2023 a hrozně se na to těší...

"Nějaké čtyři roky jsem chodil po hostováních, i když jsem to měl prostě v Liberci rád, tak furt jsem tam byl jen na hostování a bylo to pro mě těžké. Většina kluků z ligy se zná. Hrají proti sobě, takže seznamování pak není dlouhé, protože po zápase spolu prohodíte pár slov. Když se pak někam přijde, většinou se všichni znají a už stačí příprava. Spíš se hůř zvyká na styl hry. V Liberci jsem byl dva a půl roku, jako bych byl jejich hráč, ale pořád jsem nikam nepatřil papírově. Nejhorší je unést to v hlavě, pořád hrozí nějaké stěhování," ozřejmil v rozhovoru pro iSport.cz odchovanec Příbrami.

Velmi dobrý pocit má i ze svého nového nadřízeného Jaroslava Veselého. "Volali jsme si a byli jsme si i sednout. Ale bylo to rychlé, seběhlo se to snad během jednoho týdne, během kterého jsme spolu mluvili dvakrát. Vysvětlil mi, jak to tu chodí a jak se mnou počítá. To mě zaujalo a vlastně jsem pak neřešil nic jiného," přidal bývalý hráč Jablonce, který se v sestavě vidí jako podhrot nebo hrot, kde se cítí úplně nejlépe.

A co ambice? "Líbí se mi, jak se teď zvedá, hraje výborně, každý tým to proti ní má těžké, bojují jeden za všechny a všichni za jednoho. Troufám si tvrdit, že díky výkonům sem můžou chodit ještě zajímavější hráči. A když bude všechno klapat, proč by nemohla za pár let hrát třeba Evropskou ligu?," zakončil s optimistickým výhledem Matoušek.

Bimbo svým srdečním Vršovicím hned tak nezamává. Veselý u Botiče stále počítá také s Petrákem